پراکنده از فرزاد حسنی

مجموعه یادداشت ،داستان و نقادی( فیلم،تئاتر ،موسیقی و کتاب) پراکنده و گاه و بی گاه از"فرزاد حسنی" در محیط محترم وب

کاتب "سلطان و شبان" و"عارف قزوینی "شهریار"راوی مرگ شد
ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ آذر ۱۳۸٧  

کاتب "سلطان و شبانو"عارف قزوینی  "شهریار"راوی مرگ شد

 

"احمد آقالو"هنرمند پیشکسوت عرصه های رادیو، تلویزیون، سینما و تئاتر ایران، ساعت 35/21 یکشنبه سوم آذر در سن 59 سالگی به دلیل بیماری در منزل شخصی اش دارفانی را وداع گفت.خبر را دقایقی بعد از مرگش شنیدم شاید حدود بیست دقیقه بعد از مرگش .در حین رانندگی بودم که رادیو ناگهان برنامه اصلی را قطع کرد و خبر را داد . متاسف شدم از شنیدن خبر .

آقالو را دوست داشتم از صدای دلنشینش لذت می بردم و عاشق کارهاش بخصوص تله تئاترهای تلوزیونیش بودم .

یام می آید همین اواخر یک تله تئاتر با بازی او و "مهدی هاشمی" از شبکه چهار پخش شد که در مورد دو بازیگر بازنشسته تئاتر بود که هر دونیز دچار بیماری بودند و قرار بود بعد از سالها آخرین اجرای خود را انجام دهند و با وجود اینکه چندین سال با هم همکار بودند دچار اختلاف نظرهای زیادی بودندکه این خود دستمایه تله تئاتر جذاب شده بود .

اما از کارهای سینمایی آقالو عاشق نقشش تو فیلم "گاهی به آسمان نگاه کن" از "کمال تبریزی" هستم که متاسفانه این فیلم خوب دیده نشد و البته نقش "عارف قزوینی" را در سریال "شهریار" هم خوب ایفا کرده بود."احمد آقالو" در سال های اخیر به دلیل شدت یافتن بیماری سرطان استخوان کمتر صحنه تئاتر، تلویزیون و سینما ظاهر می شد و فعالیت خود را به نمایش های رادیویی محدود کرده بود. او متولد 1328 قزوین، فارغ‌التحصیل تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران بود.وی فعالیت هنری خود را پس از گذراندن یک دوره بازیگری در هنرستان آزاد هنرپیشگی دانشکده هنرهای دراماتیک آغاز کرد.

مشهورترین نقش آفرینی او ایفای نقش کاتب در سریال تلویزیونی "افسانه سلطان و شبان" به کارگردانی داریوش فرهنگ بود که در اوایل دهه 60 پخش شد و طرفداران زیادی داشت. خدایش رحمت کناد