پراکنده از فرزاد حسنی

مجموعه یادداشت ،داستان و نقادی( فیلم،تئاتر ،موسیقی و کتاب) پراکنده و گاه و بی گاه از"فرزاد حسنی" در محیط محترم وب

سوتی جالب صدا و سیما در اخبار روز دوشنبه 9دی ماه
ساعت ٢:٥٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ دی ۱۳۸٧  

سوتی جالب صدا و سیما در اخبار روز دوشنبه 9دی ماه

 

 

دوشنبه 9 دیماه در بخش خبری تلوزیون شاهد یک سوتی جالب بودم که به نظرم از نظر حرفه ای خیلی مهم بود و گوشزد کردنش ضروری .

در ساعت 19 اخبار شبکه یک در خبری که توسط گوینده به نقل از رئیس جمهور خوانده  می شد ،گوینده گفت که رئیس جمهور احمدی نژاد در خصوص اوضاع منطقه و نیز حوادث اخیر "غزه "با رئیس جمهور ترکیه بصورت تلفنی گفتگو کرد و در حین پخش خبر شاهد تصویر "احمدی نژاد" و"رجب طیب اردوغان "بودیم و حال انکه فکر کنم کمی تا قسمتی همه ما می دانیم که "اردوغان"نخست وزیر ترکیه است و نه رئیس جمهور .

درادامه این بخش خبری ، به مذاکرات تلفنی "منوچهر متکی" وزیر امور خارجه با دبیرکل سازمان ملل ،دبیرکل اتحادیه عرب و نیز دبیرکل سازمان کشورهای اسلامی پرداخت و به نقل از متکی گفت :وی خواستار تشکیل سریع اجلاس کشورهای اسلامی برای بررسی اوضاع غزه است . (نقل به مضمون)

جالب بود که در بخش خبری 22 شبکه 3 سیما همین خبر که حدود 3 ساعت قبل به نقل از وزیر امور خارجه نقل شده بود عینا به نقل از رئیس جمهور نقل شد .حالا شاید تو این فاصله رئیس جمهور هم با این افراد تماس تلفنی داشته (نمی دانم)

دو سوتی در عرض سه ساعت از رسانه ای که بخش زیادی از مردم از طریق آن اطلاعات خود را دریافت می کنند کمی قابل تامل است .

 

نکته اول – این توضیح ضروری است . وقتی کارکنان پخش کارتون "پت و مت" به خاطر اون ماجرای پخش برکنار می شوند در مورد اخبار که از حساسیت بیشتری برخوردار است باید با دقت و تامل بیشتری برخورد کرد .

نکته دوم – شاید صدا و سیما به این نکته توجه نکرده که برخی از افراد (از جمله من ) در مواقع بیکاری ممکن است چند برنامه خبری پشت سرهم را که معمولا اخبارشان یکی باشد را نگاه کنیم و این گونه نکته ها کمتر ممکن است به چشم کسی بیاید .

نکته سوم – امیدوارم بخاطر این ذکاوت و نکته سنجی آقا فرزاد=هشداد  شاهد تشویق وحداقل تشکر باشیم (!!!!)(در مورد سوتی اولی که کاملا یقین حاصل شده است )

نکته چهارم – رئیس جمهور ترکیه "عبدا..گل" است .

نکته پنجم وآاخر - هر گونه کشت و کشتار بخصوص کشتار مردم بی دفاع و کودکان در هر گوشه جهان محکوم و با هر نوع استدلال و توضیحی ناجوانمردانه است .


کلمات کلیدی: احمدی نژاد ،فرزاد حسنی