پراکنده از فرزاد حسنی

مجموعه یادداشت ،داستان و نقادی( فیلم،تئاتر ،موسیقی و کتاب) پراکنده و گاه و بی گاه از"فرزاد حسنی" در محیط محترم وب

هدیه های حقیقی از دنیای مجازی
ساعت ٥:۱٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٩  

هدیه های حقیقی از دنیای مجازی

دیروز عصر از دوستی وبلاگی در آلمان یک کتاب و یک مجموعه نفیس از موسیقی کلاسیک جهان به دستم رسید . کتاب رمانی است تاریخی که بعد از خواندنش حتما درباره اش خواهم نوشت و مجموعه موسیقی شامل 16سی دی از موسیقیدانان برجسته ای مثل باخ –بتهوون و...است .مدت  ها بود دنبال چنین مجموعه ای می گشتم و تا به حال نیافته بودم . از غیب کسی گویا به مراد دل رساندمان .دست این دوست نادیده درد نکند و لابد باید خیلی برای چنین مجموعه ای پرداخته باشد و چگونه جبران باید بکنم هنوز نمی دانم !

هفته پیش هم از یکی دیگر  از دوستان عزیز وبلاگی یک هدیه دریافت کردم . بسته را که باز کردم یک کتاب بود و قلم و کلی روزنامه مچاله شده . خواستم جعبه را دور بیندازم که دیدم ای دل غافل زیر این روزنامه های مچاله شده یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال و تمامی متعلقاتش وجود داره .یک هدیه غیر قابل انتظار از یک دوست وبلاگی و عجب و عجیب آنکه به این یکی نیز خیلی احتیاج بود و تصمیم داشتم تو همین روزها بخرم  . باورش سخت است که این ارتباط های مجازی گاه به دوستی هایی حقیقی و ارزشمند تبدیل می شود.

راستش خوشحالم که از این طریق دوستان خوبی در سراسر ایران و جهان پیدا کرده ام . در این مدت دعوت های بسیار زیادی از دوستان داخل کشور برای سفر  به استان های مختلف داشتم و تماس های مکرر برای اینکه سری به آنها بزنم و درباره منطقه زندگیشان بنویسم .

دوستان خارج از کشور هم که همیشه لطفشان شامل حالم بوده و از طریق وبلاگ جویای احوالم هستند  . حالا دیگر مطمئنم اگر روزی گذرم به خارج از این مام میهن افتاد دوستانی دارم برای اینکه بتوانم در کافه ای با آنها قهوه ای بنوشیم و برایشان از ایران بگویم :

ستاره از لندن در انگلستان  ،فرناز ازآمستردام  هلند ،دانیل از استکهلم در سوئد ،فرشید از پافوس قبرس ،علیرضا از هامبورگ آلمان ،ستار و نوری از لندن انگستان ،ملیحه از استابنول ترکیه ،شهلا از میلان ایتالیا ،سیمین از تورنتو کانادا ،دوست خوب بی نامم از پاراگوئه ،دوست خوب بی نامم از بوداپست مجارستان ،دوست نازنین بی نام از کاراکاس ونزوئلا

و خیلی از دوستان نازنینی که نامشان را نمی دانم یا الان به خاطرم نیست و از دور و نزدیک و حتی سرزمین های عجیب و غریبی مثل کنیا ،سیرالئون ،نپال ،بوتان و....به اینجا می آیند و مرا می خوانند و خودشان نمی دانند که روح زندگی را ناخودآگاه و ناخواسته در من تقویت می کنند .همه شان را دوست دارم .

خداوند پدر و مادر مبتکر وبلاگ را بیامرزد و قرین رحمت خود کند .آمین!


کلمات کلیدی: فرزاد حسنی