پراکنده از فرزاد حسنی

مجموعه یادداشت ،داستان و نقادی( فیلم،تئاتر ،موسیقی و کتاب) پراکنده و گاه و بی گاه از"فرزاد حسنی" در محیط محترم وب

نکاتی چند در باره زلزله آذربایجان
ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٥ امرداد ۱۳٩۱  

نکاتی چند در باره زلزله آذربایجان

 

جان جان جان آذربایجان!

دیشب اولین محموله شامل انواع دارو و مایحتاج اولیه را ارسال کردیم . تشکر از سروش و آرش قهرمانلو که قاصد ما شدند برای حمل این محموله دارویی و تشکر از همه کسانی که در تامین هزینه محموله به ما کمک کردند .

من یقین دارم آذری های غیور بی کمک هیچ مقام و مسئولی تنها با اتکا به توان عزم خویش و یاری همه مردم ایران زمین دوباره ویرانی ها را آباد خواهند کرد . من یقین دارم کم نخواهند گذاشت .

 

 

اولممیشم!

روی ماشین وانت نیسانی که باری کمک به زلزله شتافته شده بود نوشته بود "ورزقان اولممیشم!" جمله ای بسیار تکان دهنده و عجیب که شدیداً تکانم داد.

درود به غیرت و شرف آذربایجانی جماعت که وقت سختی هست هنوز .عکس و نوشته روی خودرو گویایی همه چیز هست:

 ورزقان اولممیشم !!!

سن گجه نی آج یاتاسان !!

ورزقان اولممیشم !!!

سن گوزی گریان قالاسان !!

 

 

نقل قولی از برادرم

....این زلزله تمرینی شد برای اتحاد دوباره زنده ها, برای زندگی, برای سازندگی, برای بازگرداندن لبخند به آن هموطن آذری...که ثابت کنیم ما فارس و ترک سرمان نمی شود...ما عاشق هم دیگریم و عاشق زندگی کردن

 

بهرام رادان

هموطن آذری عزیزم،

این مصیبت بزرگ را هزار بار به تو تسلیت می‌گویم. گرچه می‌دانم تسلیت نیز حتّی اندکی از غم‌های تو کم نمی‌کند. فقط بدان که قلب من و میلیونها هموطن دیگرت و میلیاردها انسان در سراسر زمین، با توست. و امیدوارم از پس این سیاهی، سپیدی برآید.برادر کوچکترت؛ بهـرام

 

 

اصغر فرهادی

«من نیز سوگوار رنج شما هستم»

اصغر فرهادی خطاب به مردم زلزله زده آذربایجان نوشت:

« امروز مردم بسیاری سوگوار عزیزان از دست رفته‌ شمایند و اندوهگین از رنجی که بر

شما رفت.شاید همدردی‌ها در برابر این داغ همیشه باقی‌، ناچیزند، همین احساس همدلی و در کنار شما بودن بسی با ارزش است و غنیمت‌، من نیز سوگوار رنج شما هستم و صبوری و آرامشتان را آرزومندم.»دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱

 

معتمد آریا

فاطمه معتمدآریا سفیر سابق مهرآفرین در پی زلزله آذربایجان شرقی و درگذشت جمعی از هم‌‌وطنان پیام تسلیتی را منتشر کرد.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها به سوگ مادرش نشسته است در این پیام کوتاه آورده است:

«با سپاس فراوان از همه دوستان و همکاران و بزرگان عزیز و فرهیخته‌ای که با کلام و پیام و حضور و نوشته‌های گرم شان مرا در تحمل درد بی پایان فقدان مادر یاری دادند با قلبی آکنده از اندوه نه در سوگ مادر که در گرانبهای هستی‌ام بود، رنج و مصیبت بزرگ از دست رفتن جان صدها هم وطن را در زیر آوارهای زلزله به همگان تسلیت می‌گویم.»

 

 مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف ایران نیز مراتب تسلیت و همدری عمیق خود را با مردم ایران به ویژه خانواده‌های کشته شدگان و مجروحین زلزله اخیر آذربایجان شرقی ابراز کرد.

مهتاب کرامتی در این ارتباط به مهر گفت: «ضمن ابراز تاسف از وقوع این زلزله مرگبار، مایلم با خانواده‌های قربانیان این حادثه همدردی کرده و برای بازماندگان آرزوی سلامت و بهبود می‌کنم.»

وی ضمن اعلام آمادگی برای کمک به هر نحو ممکن به مردم زلزله‌زده، افزود: «دفتر یونیسف در ایران ضمن تماس با دولت جمهوری اسلامی آمادگی و تعهد خود را برای ارائه هرگونه کمک ابراز کرده است. من نیز حاضرم هر قدمی لازم باشد برای کمک به زنان و کودکان آسیب دیده از زلزله بردارم.»

کرامتی تاکید کرد: «یونیسف نقش مهمی در عملیات کمک‌رسانی در پی زلزله بم ایفا کرد. این نهاد دارای تجارب بین‌المللی زیادی برای مداخله در شرایط اضطراری است و آماده کمک‌رسانی در این زمینه است.»

 

 پهلوان احسان حدادی

«مردم در آن مناطق ، الان مهم ترین نیازشان روحیه است. کاش می شد همه بچه های مدال آور می آمدند تا در کنار هم ، یک گروه باشیم که به این مناطق می رویم. حتی اگر حضورمان در کنارشان به اندازه یک لبخند روی لبان شان باشد ، خیلی با ارزش تر از هر مدالی است. چون امکان برنامه ریزی نبود ، از همان جا که می آمدم تصمیم گرفتم به محض ورود به تهران به سمت مناطق زلزله زده بروم. شاید باقی بچه ها هم تصمیم بگیرند تا در کنار این خانواده ها باشند. »کلمات کلیدی: زلزله آذربایجان