پراکنده از فرزاد حسنی

مجموعه یادداشت ،داستان و نقادی( فیلم،تئاتر ،موسیقی و کتاب) پراکنده و گاه و بی گاه از"فرزاد حسنی" در محیط محترم وب

اولین کتاب تجربی درباره زلزله
ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳٩۱  
متن گفتگوی من با خبرگزاری مهر درباره آخرین کتابم
اولین کتاب تحربی درباره زلزله منتشر می شود
فرزاد حسنی، نویسنده و روزنامه نگار از نوشتن اولین کتاب تجربی درباره زلزله خبر داد.
 به گزارش مهر، این نویسنده افزود: با توجه به اینکه سالهای متمادی در مناطق زلزله خیز کشور زندگی می کردم، بارها از نزدیک زلزله را تجربه کرده ام.
 حسنی گفت: در بسیاری از حوادث و زلزله ها از جمله زلزله بم نیز به عنوان نیروی امدادی یا خبرنگار و عکاس از نزدیک در جریان عملیات امداد و نجات بوده و روزهای متمادی را در فضاهای بعد از وقوع رخداد زلزله زندگی کرده ام.
 وی خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر تمامی تجارب خود را به صورت مکتوب و در قالب یادداشت جمع آوری می کردم و پیش از این نیز چندین مقاله درباره زلزله و بعد از زلزله در رسانه ها منتشر کرده ام.
 حسنی افزود: این تجارب شامل اقدامات عملی و راهکارهای پیش از وقوع زلزله ،حین وقع و نیز بعد از وقوع زلزله و شروع عملیات امداد و نجات است.
 وی با تجربی خواندن مکتوبات خود افزود: چندین سال است علاوه بر مکتوب کردن تجارب خودم ،نتایج حاصل از پژوهش ها و تحقیقات دیگران را نیز دنبال می کنم. بخشی از یادداشتها کاملا بر پایه تجارب شخصی و نیز برخی مستند بر پژوهشهای علمی است که از نزدیک با آنها برخورد داشته ام.
 حسنی با اشاره به اینکه وقوع زلزله در آذربایجان باعث شد تا عزم خود را برای انتشار این کتاب جزم کنم، ابراز امیدواری کرد انتشار این کتاب بتواند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مخاطبین ایرانی قرار دهد.
 این نویسنده و روزنامه نگار افزود: مدت زیادی است به صورت فشرده روی جمع بندی مستندات و مکتوبات و پژوهش هایم متمرکز شده ام و به نظرم برای جمع بندی نهایی باید ضمن بازدید از امکانات و توانمندیهای مقابله با زلزله در یک کشور پیشرفته زلزله خیز، بتوانم الگوهای تجربی موفق را نیز به خوانندگان خودم ارائه دهم و به همین خاطر بزودی این سفر انجام خواهد شد و امیدوارم این کتاب تا پایان امسال منتشر شود.
 وی در پایان گفت: امیدوارم با انتشار این کتاب بتوانم به مردم خوب آذربایجان ادای دین کرده باشم و این کتاب بتواند برای مردم این خطه برای مقابله با بحرانهای آتی مفید باشد.
منبع:خبرگزاری مهر-هفتم شهریورماه-بیست و هشتم آگوست2012
منتشر شده در تابناک روز هفتم شهریروماه-بیست و هشتم آگوست2012