افتتاحیه بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر

افتتاحیه بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر

افتتاحیه همین الان در برج میلاد تمام شد و من به لطف اینترنت پرسرعت ویژه خبرنگاران دارم بخاطر روزها بدون اینترنت بودن عقده گشایی می کنم. هیجان زاید الوصفی است این اینترنت !افتتاحیه ضعیف و کم رمقی بود در شروع این جشنواره . محل مراسم مناسب و کیفیت صحنه آرایی هم تقریبا خوب بود اما به جرئت می توان گفت تقریبا هیچ میهمان سرشناسی در این مراسم حضور نداشت . تعداد اندکی از بازیگران درحه دو و سوم سینما در این مراسم حاضر بودند . وقتی کیانوش گرامی در جایگاه VIP می نشیندو جزو میهمانان ویِژه مراسم است شما می توانید  تصور کنید وزن میهمانان این مراسم را .در عجبم که خودم اینجا چه غلطی می کنم !!!

بخش گرامیداشت این مراسم یکی از ارزشمند ترین قسمت های مراسم بود که در آن از "امیر قویدل" کارگردان تازه درگذشته – "علی کسمائی" پیشکسوت دوبله و نیز "اصغر شاهوردی" و "مصطفی خانزادی"صدا بردار بزرگ سینمای ایران و نیز "رضا برجی" عکاس و مستند ساز سینما و "داریوش ارجمند "بازیگر سینما تقدیر شد . تقدیر از شاهورودی ناتوان از صحبت کردن با بیانیه همسرش آغاز شد و در صحنه ای باشکوه همسر گرانمایه این هنرمند کنار ویلچر همسرش نشست و بر پاها و دستان او بوسه زد . این صحنه به نظرم باشکوه و خالی از اغراق خیلی ها را تحت تاثیر قرار داد.یکی دیگر از بخشهای مراسم نمایش فیلمی از تازه درگذشتگان سینمای ایران و یادبود آنها بود . مردم به تماشای عکسها مشغول بودند از "امیر قویدل" تا "فرخ لقا هوشمند" و "نیکو خردمند" و "مهران رسام" ....به "سیف ا..داد" که رسیدم نتوانستم به احترامش دست نزنم و عجیب که همه سالن با من همنوا شدند .مگر باید در مرگ هر عزیز فقط آه کشید و ناله سرداد ؟؟؟

یکی از نکات جالب این مراسم سخنرانی وزیر محترم بود که متن صحبت های خود را از روی کاغذی می خواند ودر متن خود از حوادث این روزها و بی خردان و کم لطفان و قوم عاد و ثمود و جذب حداکثری تا سینمای ملی و اینکه چرا در آمریکا بعد از گذشت شصت سال از جنگ جهانی نجات سرجوخه رایانرا می سازندولی ما از چمران و خرازی فیلم نمی سازیم حرف زدوبعد از  السید و عمرمختار و شهید مصطفی عقاد سخن راند . در لابلای صحبت های این عزیز سالن به تدریج خالی شد و در نیمه های صحبتش نیز کسی از جمع "یاحسین "وزین و آهنگینی گفت . ایام محرم است و اسم بردن از این امام همام تبرک است ...جالب است در چند متری من فرزاد دیگری نشسته و به مصاحبه با این مدیران جدید سینما مشغول است . الان از کنار هم عبور کردیم و من با حاجی کاسه ساز تهیه کننده سینما و رفیق سال های نه چندان دور خوش و بشی کردم و دستی به دوستی فشردیم . چنین است حکایت ما از کنار هم می گذریم در حالیکه هر یک به کاری هستیم و یکدیگر را نمی بینیم . اما تو خواهی دید ....به زودی

 

/ 21 نظر / 95 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خدا صبرم بده حتي پس از مرگ!

درود بر شما پاينده باشي به روزم با يه شعر جديد طرحي از آهو بكش نقاش ِ شب دل بكن از سايه ي خُفّاش ِ شب [گل][گل]

آفو

سلام . سال گذشته همين موقع ها بود با وبلاگتون آشنا شدم . همين وقتهايي كه ميرفتين فيلمهاي جشنواره رو ميديدين و اينجا گزارش ميكردين . هنوز بي پولي رو اينجا نمايش ندادند . و يه چيزهايي ديگه رو . امسال هم اگه وقت كردين اينكار رو حتما انجام بدين . نگفتين فيلمهاي امسال چيه ؟

سولماز

کاش جهان به تدبیر تو می گشت نه به تحقیرت !

ادیسه

سلام .تازه پیدات کردم.تا بعد .خدانگهدار

سیده شهره حقدوست اسکویی

سلام و خسته نباشید حدس بزنید امسال سیمرغی ها چه کسانی هستند اما چند وقت دیگه کتاب شعرهای عامیانه ی من چاپ میشه تا بعد

تعدادی از نوشته هایتان را خواندم بر خلاف شخصیت اجتماعی شادتان درونتان غصه و افسردگی جریان داره بهتره روی ارامش درونیتان بیشتر کار کنید شما نیت بدی ندارید ولی جناح سیاسی که دنبال میکنید گوش باطنیتان را کر و چشم باطنیتان را کور می کند برنامه جالبتان را گوش میدم فعلا بای

بهامین

ساعت ها را بگذارید بخوابند. بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست

مونا

خیلی اجرای فرزادو دوست دارم.اخه صداوسیماکه قدرنمیدونه.فرزادحسنی کی هست.هیبیرونش میکنن.

صفا

اصلا چرا رفتی پدر جان که بعدش بشینی وزنها رو مقایسه کنی؟؟؟ وقتی تهمینه میلانی بره .....چی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟