درباره گروه نیوش و اولین کنسرتش در ایوان شمس

 درباره گروه نیوش و اولین کنسرتش در ایوان شمس

 

اشاره

دیشب میهمان سروش بودیم برای اولین کنسرت رسمی گروهش در ایران و در ادامه موفقیت هایش بعد از اجرای برلین ....دوست داشتم گزارشی کوتاه درباره این کنسرت را اینجا بنویسم تا با این گروه جوان و دوست داشتنی و کارهای آنها بیشتر آشنا شوید . گمانم بر این است اگر آهنگ «انار نخل خنده »این گروه را بشنوید حتما طرفدارشان خواهید شد .

 

درباره کنسرت

اجرای قطعه اول برنامه با دکلمه زیبایی از دیباچه گلستان در روی فضایی موسیقیایی و جالب برگزار شد.

سروش قهرمانلو اول برنامه و در تاریکی مطلق فضا،روی صحنه رفت و روی نیمکتی کنار یک میز نشست و شمعی روشن کرد و لحظاتی بعد شروع به خواندن آرام دیباچه گلستان کرد:

"منّت خدای، را عز و جل، که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو می رود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمت شکری واجب"

بعد از دقایقی با همراهی نور سالن وسط صحنه مستقر شد و اولین آهنگش با عنوان «عین و شین و قاف »را اجرا کرد .

«فراش باد صبا»، و «شهریار جان» از دیگر اجراهای او بود که با استقبال مواجه شد .
قطعه پایانی بخش اول برنامه، «باران نی‌داوود» نام داشت که سروش آن را به مرتضی خان نی داوود تقدیم کرده بود .

پس از استراحتی کوتاه بخش دوم برنامه در حالی با اجرای قطعه «شوریده» با شعری از مولانا آغاز شد .

در ادامه برنامه همچنین قطعات دیگری چون «عقل سرگردان»، «انار نخل خنده»، «دود پیچان» و «دونوازی سه‌تار» اجرا شد.

در پایان برنامه سروش مجددا پشت همان میز نشست و خواندن متن را پی گرفت و در سکلی غیر منتظره همزمان با پایان بردن متن شمع روی میز را فوت کرد و از صحنه تاریک خارج شد .

در پایان برنامه و در میان تشویق‌های ممتد حاضران و از جمله من، آهنگ محبوب و دوست داشتنی این گروه، «انار نخل خنده»مجددا توسط سروش اجرا شد .

سروش در تلاش برای ارائه شیوه جدیدی از موسیقی در حوزه موسیقی تلفیقی گام های محکم و جدی اولیه را برداشته و این کنسرت شروعی بود برای آغاز راه دشواری که در پیش دارد . برایش آرزوی موفقیت دارم .

/ 6 نظر / 6 بازدید
آزاده

بسیار خوشحال شدم فرزاد عزیز یکبار دیگه خلاقیت در عرصه هنر ممنون واقعا" ممنون[گل][گل][گل]

میثم

به نام خدا و سلام هنوز هم به همان سبک مینویسی با این که کهنه شده اما دلنشین است وبت را دوست دارم مثل خودت که محبوب دل هستی با آرزوی موفقیت برات

آرمان

من هم در سالن حضور داشتم اجرای زیبایی بود حیف که سروش سرما خورده بود [چشمک]

مهدی

سلام و ممنون از گزارشتون. با سروش قهرمانلو اولین بار از طریق تئوری متفاوتی که برای موسیقی ایرانی پیشنهاد کردند آشنا شدم. ایشون فرد با استعدادی هستند. وجود این افراد برای پویایی موسیقی ایرانی غنیمته. امیدوارم همیشه سالم و موفق باشند.