بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران

سایت سینمای ما به نقل از سایت پیام خرداد خبری مبنی بربازگشت گلشیفته به ایران دارد م. اصل خبر را بدون هرگونه تغییر می خوانید . امیدوارم خبر درست باشد و او در سلامت کامل بتواند فعالیت درایران را دوباره از سرگیرد .امیدوارم .

 

سینمای ما- گلشیفته فراهانی بازیگر سینمای ایران که در سال 87 با بازی در فیلم "یک مشت دروغ" به جمع بازیگران هالیوودی پیوسته بود به ایران بازگشته است. این گزارش می‌افزاید فراهانی در حال پذیرش بازیگر برای فیلم جدید خود می‌باشد. این فیلم اولین فیلمی است که وی خود کارگردانی آن را بر عهده دارد. سایت اینترنتی پیام خرداد با انتشار این خبر اعلام کرد که  فراهانی پس از بازگشت گفته است که "شایعاتی" مبنی بر ممنوع‌الورود بودن وی و یا "تحت تعقیب" بودن وی کذب است و وی به راحتی وارد خاک ایران شده است.گلشیفته فراهانی (شناسنامه : رهاورد فراهانی) متولد 19 تیر 1362 در تهران است و کار خود در سینما را در سال 1376 با فیلم "درخت گلابی" به کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز کرد.وی که فارغ‌التحصیل رشته موسیقی می‌باشد در فیلم‌های دیگری نظیر مانه، بوتیک، اشک سرما، به نام پدر، میم مثل مادر، گیس بریده و سنتوری نیز حضور داشته است.او جوان‌ترین بازیگری است که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را در سن 14 سالگی به دلیل بازی در فیلم "درخت گلابی" دریافت کرده ‌است. برای فیلم اشک سرما برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از هشتمین دوره جشن خانه سینما شد و برای فیلم بوتیک جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بزرگ سه قاره (در نانت فرانسه) را بدست آورد.

لینک مطلب از :    اینجا

++++++++++

حالا خبر زیر را بخوانید که 25اردیبهشت امسال در تعدادی از سایتها مثل فارس و نشریات  درج شد و با خبر بالا در تناقض است .به نظرم با توجه به فعالیت های موسیقیایی اخیر گلشیفته بخصوص کار با اسفندیار منفردزاده و محسن نامجو و اظهار نظرهای اخیرش بازگشت او به ایران بدون حادثه و کم هزینه برای این نازنین هنرمند نسل سومی ما نخواهد بود و از این رو در اصل خبر تردید دارم.هرچند ممکن است گلشیفته به هردلیلی به کشوربازگشته باشد اما به یقین ادامه فعالیت او در ایران با موانع جدی روبرو خواهد بود .البته امیدوارم این نظر کاملا غلط ازآب درآید :

 

واکنش ا داره نظارت و ارزشیابی به

حضور گلشیفته فراهانی در فیلم مرجان ساتراپی

عواقب منفی در آینده کاری گلشیفته فراهانی در ایران

گلشیفته فراهانی این روزها با مرجان ساتراپی کارگردان فیلم پرسپولیس، در فیلمی به نام «جوجه با آلو» همکاری می کند که این همکاری بازتاب هایی را به همراه داشته است.

 به گزارش فارس، «مرجان ساتراپی» فیلم جدید خود با نام «جوجه با آلو» را از ماه جولای در استودیوی «بابلزبرگ»، واقع در برلین جلوی دوربین خواهد برد.

«ساتراپی»، این فیلم را در ادامه فیلم «پرسپولیس» و همکاری مجدد «وینسنت پاروناد»، کارگردان فرانسوی خواهد ساخت. به گزارش ورایتی، در این فیلم بازیگرانی چون «گلشیفته فراهانی»، «متیو آمالریک»، «ایزابل روسلینی» و «ماریا دی متریوس» ایفای نقش خواهند کرد.

بنا براین گزارش، ساتراپی در توصیف این فیلم گفت: این فیلم یک تریلر عاطفی است که براساس رمان گرافیکی من ساخته خواهد شد، این فیلم داستان زندگی «ناصر علی خان»، دایی بزرگ من است، او موسیقیدان بزرگی بود که عاشق دستپخت مادر خود بالاخص خوراک جوجه با آلو بود، او سرانجام به افسردگی شدید مبتلا شد و خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فیلم «پرسپولیس» که براساس رمانی چهار جلدی به همین نام ساخته شده است، داستان دختری ایرانی به نام مرجان است که در جریان انقلاب ایران و بحران جنگ ایران و عراق به تشویق خانواده از کشور خارج شده و به اتریش می رود. مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی در واکنش به حضور گلشیفته فراهانی در فیلم «جوجه با آلو» به کارگردانی مرجان ساتراپی، گفت: حضور عوامل سینمای ایران در هر تولیدی، باید با اطلاع و مجوز وزارت ارشاد باشد و گرنه در آینده کاریشان در ایران تاثیر منفی خواهد داشت.«علیرضا سجادپور» مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تاثیر همکاری «گلشیفته فراهانی» در پروژه جدید سینمایی «مرجان ساتراپی» بر روند فعالیت های این بازیگر در داخل کشور، گفت: من درباره شخص ایشان صحبتی ندارم و آقای شمقدری پیش از این پاسخ روشنی در این باره داده اند. وی افزود: ولی در کلیت امر، هر گونه حضور عوامل سینمای ایران در هر تولیدی، اعم از مشترک و غیر آن، باید با اطلاع و مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و گرنه در آینده کاریشان در ایران تاثیر منفی خواهد داشت.

لینک مطلب از :     اینجا

 

/ 27 نظر / 72 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشته باران

ستاره ی سوخته!

اون عکس لختیه هم شمائید؟؟ چرا هی قیافتون عوض میشه؟!!!!!!!

زلزله

یه سلامم میتونه خصوصی باشه

زلزله

سلام، حال واحوالت چطوره ؟روبراهی ؟ اصلاً معلوم هست کجایی مؤمن ؟رفتی حاجی حاجی مکّه ،تو که کینه ای نبودی ،بابا برگردو یه برنامه ای تو تیلویزیون برای خودت دست و پا کن . نکنه رومون به دیوار رفتی قاطی اونهایی شدی که تو رو از اصلت دورت کنن ؛ ببین از اسب افتادی از اصل که نیفتادی !اینو ازما داشته باش که هر کسی کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش !. نکنه توی همون کوله پشتی دکور برنامه کوله پشتی ؛ تاکید می کنم (توی همون کوله پشتی ) بارتو بستی . آهان یه چیزی یادمون اومد : برنامه صندلی داغ که باحضور خودت تنوری دو آتیشه کرده بودی یادت ؟! همونی که دو قسمت به توو برنامه هفتایی ها اختصاص داده بودند ؟! توی اون برنامه گفته بودی اگه یه روزی روزگاری دیگه توی این کار رات ندند یا نتونی که دیگه این کاره بشی می ری روزنامه فروش می شی یا گل فروش و ..... نکنه شدی عمو سبزی فروش !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ از این به بعد من و دوستم ( یعنی دو تا رفیق گرمابه و گلستون) دو تا یار غار می آییم و یه سری یا یه پایی شاید یه رنگی بهت بزنیم ؛تا یه خورده از این حال و احوال درت بیاریم . خوشحالیم که تو خوشحالی گریه هاتم بسپار به ابر تا

محمد

نازنین بانوت منو کشته.اینهمه بازیگر چرا به این بیریخت گیر دادی.[گل]

دوست

سلام فرزاد خان.باعث خوشحالیه برگشت خانم گلی به قول خودتون ولی برگشتش به نفعش نیست تو این موقعیت شیر تو شیر مملکت.راستی من هنوز وقتی مصاحبه تون با رادان رو به یاد میارم و می بینم دلم خنک میشه.

دوست

سلام فرزاد خان.باعث خوشحالیه برگشت خانم گلی به قول خودتون ولی برگشتش به نفعش نیست تو این موقعیت شیر تو شیر مملکت.راستی من هنوز وقتی مصاحبه تون با رادان رو به یاد میارم و می بینم دلم خنک میشه.

نگار

اون عکسی که فیگوره یه ادم روانی رو توش گرفتین در شان شماست؟!!!

زلزله

ببین جون بابات چهار تا عکس درست حسابی بچسبون به این درودیوارها ابرومونو بردی آخه ادم مثل تو که نباید انقدر گوشه نشین بشه ببین واقعه تو فرزاد حسنی برناهم هفتایی ها هستی جون مادرت این یکیرو درست جواب بده گفتم جون مادرت

سعید

شما با حسنی مجری چه ارتباطی دارین؟