کلی کیف کردم از کیف کردنشان!

کلی کیف کردم از کیف کردنشان!

یادداشتکی بر کنسرت آذری گروه آراز و

رحیم شهریاری

 

خدارو شکر که کنسرت به خوبی و خوشی برگزار شد . این کنسرت خوشبختانه بزرگترین کنسرت از نظر تعداد تماشاگر در مقیاس کاملا حرفه ای در طول چند ماه اخیر بود.

خوب می دونید که این روزها بزرگترین سالن استاندارد برای برگزاری کنسرت مرکز همایش های برج میلاد است با ظرفیت حداکثری 1450 نفر .

کنسرت ما برای اولین بار بعد از چند سال در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد .سالنی که در شرایط فعلی جزو یکی از بهترین سالن های موجود از نظر سیستم صوتی و نور و نیز ظرفیت پذیرش تماشاگر است و متاسفانه چندین سال است که در آن کنسرتی برگزار نمی شد .

نمی خواهم از بدبختی ها و گرفتاری های گرفتن مجوزهای لازم بگم . با توجه به علاقه خاصی که به موسیقی آذری دارم می خواستم برنامه ای آبرومند و درشان آذری ها برگزار کنیم و به همین دلیل سختی های راه دشوار در اختیار گرفتن سالن میلاد را به همراه دوستان به جان خریدیم . مشکل اصلی آنجا بود که در بین برنامه و چند روز قبل از اجرا مدیریت نمایشگاه های بین المللی تغییر پیدا کرد و برای در احختیار گرفتن سالن در عین اینکه از قبل تایید لازم اخذ شده بود و طبق همان تایید هماهنگی برای مجوز صورت گرفته بود ، با دشواری هایی مواجه شدیم .

در نهایت با پیگیری های زیاد و با مساعدت مدیریت جدید نمایشگاه اجازه برگزاری برنامه برای یک اجرا داده شد (درحالیکه ما مجوز دو اجرا را داشتیم ) حالا مجوز کی داده شد :صبح روز سه شنبه و ما تا روز جمعه فرصت داشتیم تبلیغ کنیم و بلیط بفروشیم و از این حرف ها .

تو این فرصت اندک کاری کردیم کارستان آقا بیا و ببین . طراحی کار صبح روزدو شنبه از 6صبح تا 9 طول کشیده بود و کار قبل از نهایی شدن مجوز برای چاپ رفته بود . دیگه نمی شد ریسک کرد و باید دل را به دریا می زدیم که زدیم .  سه شنیبه روزنامه برای صفحه آخر جا نداد صفحه اول رو رفتیم  وبرای دو روزبعد هم آگهی رزرو کردیم .

یک سری مدیاهای جدید تبلیغاتی هم بکارگرفتیم که بماند توضیحش برای بعد .

در نهایت فروش بیش از 1650 بلیط برای سالنی که 1850 نفر ظرفیت مفید قابل استفاده داشت در طول حدود دو روز یک شاهکار بود به نظرم که به لطف خدا میسر شد و تازه عده زیادی هم تا دم سالن و ساعاتی قبل از اجرا بریا تهیه بلیط آمده بودندکه نداشتیم بدیم .

خدا رو شکر برنامه خوب پیش رفت و به خوبی برگزار شد و جمعیتی در حدود 1900 نفر تماشاگران و میهمانان ویژه برنامه را دیدند و لذت بردند .

و از همه مهمتر برایم این بود که رحیم شهریاری و گروه آراز نیز از این اجرا راضی بودند و رحیم در سرخوشی عجیبی که آن شب داشت گارمون به دست تکنوازی دلبرانه ای را کرد و خودش و جمعیت را برای چند دقیقه ای از فرش به عرش برد و هر آنچه مردم می خواستند خواند و جمع را به شور آورد .

.

.

دوستان و عزیزانی که دوست داشتم را در این جمع گرم و صمیمی دور هم دیدم و هم از لذت بردنشان کیف کردم . به گمانم دوستان فارس و آذری همه از برنامه یک اندازه لذت بردند این را باید بگذاریم به حساب هنرمندی "رحیم شهریاری" و لطف خدا به ما .

عزیزان و دوستان خوب میهمانم در این برنامه :کم و کاستی را به حساب ضعف ما بگذارید و وقت اندک و ناهماهنگی های معمول مراسم های ایرانی . سعی کردیم برنامه به موقع شروع شود که شد و این برای کنسرت های ایرانی یک اتفاق مبارک بود . برنامه راس ساعت مقرر شروع شد و با 10 دقیقه تایم اضافه تر از حد پیش بینی شده پایان گرفت .

 

 

نیامده ها

به" توکا نیستانی "عزیز دوست خوبم زنگ زدم تا دعوتش کنم . خیلی دوست داشت بیاید اما برای روز جمعه میهمان داشت و نشد .

به "اکبر عبدی "نازنین زنگ زدم در بیمارستان بود و پایش در گچ نتوانست .به" کریم باقری "زنگ زدیم در دسترس نبود و ظاهرا خارج از تهران و یا ایران بود و" علی دایی"هم که این روزها پیدا کردنش سخت است .

به "مهندس هاشمی" رئیس کمیسیون صنایع مجلس زنگ زدم گویا در سفر اتریش بود و نتوانستم پیدایش کنم .

همین بس که اگر این عزیزان هم در برنامه بودند جمعمان جمع بود و محفلمان گرم...... به این ها اضافه کنید دو نفری را که من می خواستم باشند و پیدایشان نکردم :"رضا ناجی" و "ابراهیم حاتمی کیا"

.

.

از دوستان عزیزی که لطف کردند و به دعوت من به این کنسرت آمدند تشکر .

کلی کیف کردم از کیف کردنشان .روح پریشانم کمی تا قسمتی زنده تر شد .

جزئیات بماند برای بعدها ...تجربه خوبی بود .

 

----------------------------------------

مرتبط – لینک گزارش خبرگزاری آنا :بزرگترین و شادترین کنسرت سال با ویژگی های متفاوت 

مرتبط – لینک گزارش خبرگزاری شهر درباره کنسرت گروه آراز از: اینجا

مرتبط – لینک خبر خبرگزاری آنا در باره کنسرت گروه آراز

/ 17 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هستی

من تو اون کنسرت بودم . کلی کیف کردم . یاشاسین اقا فرزاد ...یاشا ایران ...یاشا آذربایجان

فرهاد

یورولمیاسوز آقا فرزاد ...یاشا آذربایجان .

گیتی

خیلی دوست داشتم این کنسرت رو ببینم . تعریف رو شنیدم امیدوارم یه برنامه دیگه داشته باشید بعد از محرم و صفر ...دوست دارم حتما بیام آقا فرزاد

یاشار

گوزل بیر برنامیدی آقا فرزاد .یاشیاسان .ساقول ...یاشا ایران ...یاشا آذربایجان

آیدین

ممنون از برنامه خوب و زیباتون . من تو کنسرت بودم خیلی پرشور و انرژی بود کیف کردم و به خاطر زحماتتون واقعا تشکر می کنم . شما با این کارتون کیفیت کنسرت گذاری برای موسیقی فولکلور و به ویژه موسیقی آذری رو بالا بردید .آفرین دمتون گرم

فرشته

سلام . کنسرت خوبی بود . من بودم اونجا اون همه جمعیت را شاد کردن و راضی به خونه برگردوند راستی راستی کار سختیه .خداقوت و دستتون درد نکنه

دوستداران رحیم شهریاری

سلام آقای حسنی خیلی ممنو ن از این مطلبتون . ما از علاقمندان موسیقی آذری و کارهای رحیم هستیم و در کنسرت ایشان در تبریز بودیم . خوشحالی که دوستان آذری در تهرا هم تونستن از برنامه ایشون لذت ببرند . یاشاسین آذربایجان

MaryaM

خوش به حالتون که واقعا زندگی می کنید

مرد نامرئی

پس جناب نیستانی نشد بیان خوش به حالت که توکا تحویلت میگیره فرزاد جان[نیشخند]

یاسر

سلام جناب اقای حسنی . اتفاقا دنبال یکی میگشتم که دست اندرکار برگذاری کنسرتای آذری باشه تا یقشو بگیرم که این همه سالن چرا فقط نمیشگاه برگذار میکنن . رفت و برگشتش کار حضرت فیله مخصوصا اگه ماشین نداشته باشی ارادتمندیم