تجسم خاطرات

تجسم خاطرات

 

خواننده نازنین دوران جوانیهایمان ،همان که می نشستیم پای سی دی هایش و تصویر و موسیقیش را با هم می خواستیم و می دیدیم و می شنیدیم و لذت می بردیم،همان که وقتی سازش (گارمون)را به دست می گرفت و چشمانش را می بست و با پنجه هایش می زد ، به صدای موسیقی خودش به وجد می آمد و ما را به شور می رساند ، سال ها بعد از آن روزگار شیرین حالا با من غریبه ندیده و نشناخته به صرف یک تلفن معمولی قراری گذاشته است .

-روبروی مجتمع تجاری میلاد نور خوبه ؟-اینارو فارسی گفتم-

:آره خوبه ...اونجا رو بلدم .-اینجارو فارسی جواب دادبالهجه-

تازه از سفر آمریکا برگشته و هنوز شب و روز را خوب تشخیص نمی دهد و ساعت بیولوژیکیش گویا تنظیم نشده . 

خیلی سریع یکدیگر را پیدا می کنیم و تازه می فهمد که هم زبانیو و از اینجا به بعد احساس راحتی بیشتری می کند .به پیشنهاد او برای گفتگو تو ماشینش می شینیم .می گوید ترجیح می دهد در جمع نباشیم و اینجا راحت تر است .

چند دقیقه ای همکلام می شویم و دست می دهیم و توافق می کنیم برای یک همکاری جدید .

می گویم :تمام .

می گوید :تمام . وقتی چی دانشدیخ گوتاردی دای .-یعنی وقتی حرف زدیم یعنی تمام -

این روزها از اینجور آدم ها خیلی کم می بینم و یا بهتره بگم اصلا نمی بینم .فکر می کنم اینجور آدم ها رو باید جدی گرفت، کسی که واسه حرفش اینقدر ارزش قائل هست، موجود ارزشمند و قابل احترامیه .

اگر بخواهم از ناکسان در لباس هنر که بخاطر ریالی و خط و ربطی پای روی همه قول و قرارهاشان می گذارند نام ببرم متاسفانه بخش مهی از جامعه هنری امروز ما را شامل می شود . کسانی که از شنیدن اسمشان و کارهای ناشایست و زشتشان انگشت حیرت به دهان می گیرید .بخشی که در پشت چهره محبوب و موجهشان دنیای از تاریکی و خباثت و تعفن نهفته است . کافی است اندکی به آنها نزدیک شوی ...بوی گند دنیای درونشان خیلی سریع آزارت می دهد .

اگر یک نشریه زرد داشتیم و اندکی حوصله بیشتر برای پول ساختن ،لابد ماجرای هر کدامشان سوژه داغی می شد برای فروش هفتگی ...بگذریم .

واسه همینه که معتقدم  در این روزگار این اندک هنرمندان ِ مرد را باید غنیمت دانست .

.

.

.

سه چهار روز بعد از این ماجرا حالا انگاری دوستان نزدیکی هستیم که سال هاست همدیگر را می شناسیم . زنگ که می زند با اون لهجه شیرینش صحبت می کند :

-سلام فرزاد جان !

و من جواب می دهم :"ای جان .باشوا دولانیم .نجسن بالا ."

و دیشب اولین باب همکاری گشوده شد . در شبی پاییزی اولین برنامه مشترک را اجرا کردیم و او به احترام رفاقتمان آنچه را می خواستم خواند .

روی صحنه به من که در ردیف اول نشسته بودم خیره شد و آهنگ محبوبم را که اصلا در کُنداکتور برنامه نبود خواند .چه شیرینمی خواند و در هر جمله لبخندی شیرین بر لبش می نشست. 

.

.

.

یادش بخیر هر وقت که در محیط کار سال های دور و نزدیک ،دوستان را خسته و کسل می دیدم و در خود ناگهان بلند می شدم و مقدمه این ترانه نازنین را برایشان می خواندم و بعد صدای خواننده نازنینم را بلند می کردم . لذت جمعی بود برای ما این دکلمه اول تا رسیدن به ریتم شاد دلنشین اصلی ترانه : 

هانی او یار وفادار چی بیزه یار اولسین،یاراولسین  

دیل مجروحمیزا دیلبر غمخوار اولسن ...

به من خیره شده بود و می خواند . دقایقی قبل از روی صحنه رفتن به او گفتم از خاطرات سال های قبل و او در سکوت فقط شنونده بود و حالا اینگونه بالای صحنه برنامه را عوض کرده بود  ویک راست و مستقیم رفته بود سراغ آهنگی که با آن خاطرات فراموش نشدنی داشتم .

میهمانان خارجی مراسم از هنر شگفت انگیزش در ایجاد شور و شوق به وجد آمده بودند و از ایرانی جماعت بیشتر تشویق می کردند .

و سر آخر به نام ایران از مردم خواست برخیزند و برای ایران و تکه نازنین این کهن بوم و بر یعنی آذربایجان خواند آن نوای حماسی را :

 یاشا .....یاشا......یاشا......

بعد از برنامه پایین که آمد اول از همه روی هم را بوسیدیم .به احترام هنرش و وجدی که در وجودم ایجاد کرده بود در آغوش کشیدمش  و تشکر کردم .

و در شب سرد پاییزی ،خسته از اجرای صحنه ، نگران رسیدن دوستان گروه به مقصد بود .وقتی از جمع دوستان گروهش خیالش جمع شد . پرونده جداگانه ای برای نگرانی درباره من گشود . وقتی فهمید من هم بی مشکل به مقصد خواهم رسید خیالش راحت شد .

و این کلام آخر نازنین رفیق تازه یافته قدیمی ام بود :

زنجلشریخ یاخچی ....سنه گوربان عزیز.....

به گمانم موفقیت های بزرگ تری در پیش است . اگر بخواهد و همراه شویم .

/ 19 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی

بوي بهبود ز اوضاع جهان

طلا

دوستت دارم خیلی

طلا

دوستت دارم خیلی

زینب

سلام ‘ سلام اصلا نمیدونم باید چی بنویسم باورم نمیشه که برای آقای حسنی دارم پیغام میذارم کسی که الان نفس کشیدمو بعد از خدا بهش مدیونم 3 بار منو از تاریک ترین لحظه زندگیم به نورانی ترین برد کسی که الان جا نماز م بهش مدیونه که لا اقل بازش میکنم نمیدونم نگاهتون نوشتمو نوازش میکنه یا نه ولی همیشه آرزوم این بود که یه بار بهتون بگم که ممنونم اجازه دادی زندگی کنم همیشه داداشم بودی حالاهم هستی پس اجازه بده بگم داداشم خدا پشت و پناهت خوشبخت باشی راستی اگه واقعا" فرزاد حسنی باشی

مرمر

سلام.به من انقدرا ارتباط نداره.اما بهار خانم فکر کردن شما اون فرزاد حسنی مجری و گوینده اید.

شاه

خیلی عالیه اگه سعی کنی ترکی بیشتر یادبگیری بهتره چون ممکن لازمت بشه.

سمانه

یه بار صالح اعلا داشت میحرفید میگفت یه وبلاگ تو اینترنت زدن به اسم من!غافل از اینکه من اصلا خبر نداشتم[متفکر]!حالا هر وقت یه وبلاگ از آدم معروفی میبینم یه کم هضمش واسم سخته[تعجب]. این عکس بالای صحفه هم که هیچ ربطی به فرزاد معروف نداره! نمیتونم قضاوت کنم چون هنوز هیچی نمیدونم,اما میدونم صداقت تو وبلاگ نویسی خیلی تاثیر گذاره[ابرو]به هر حال چه خود فرزادی چه هم اسمش,وبلاگت قابل خوندنه[لبخند].در ضمن از تو بعیده انقدر ترسو باشی و کامنتای سیاسیو بحذفی[افسوس].

حقدوست

[لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] دوست عزیز؛ سلام [گل][قلب]باتبریک عیدقربان، امیدوارم از برکات روز«عرفه»و«عید قربان»بهره‌مندشوید[قلب][گل] با مطالب جديد؛ «'عرفه'و'عید قربان'را دریابید»(همراه متن تمام دعاهای شب و روزعرفه)[گل] [گل] «کودک یک دست و قهرمانی جودو» [گل] [گل] «تسلیت شهادت امام باقر(ع) و مناظره امام باقر(ع) با عالم نصرانی» [گل] [گل] «احادیث بسیار زیبای هفته پنجاه و چهارم» [گل] [گل] در خدمت شما عزیز هستم. [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] توصیه می‌کنم قبل از نظر دادن، حتما مطالب را بخوانید، مفید خواهد بود. [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل]

محمد جواد

سلام و درود فرزاد جان !یه زمونی به وبلاگ ما هم سر میزدی اما حالا.... خدمت اجباری ما هم تموم شد برگشتم سر کار و زندگیم..