وزیر نیرو

وزیر نیرو


تیمور را می گفتند وزیر نیرو. همه در فامیل او را با عنوان وزیر نیرو می شناختند . نه اینکه واقعا وزیر نیرو باشد . نه ! تیمور کارمند ساده وزارت نیرو بود ولی لحن و نوع گفتار و پرنسیبی که در گفتار و رفتارش در حالت جدی داشت در بسیاری موارد از وزیر نیرو هم بالاتر بود .

عیدها در خانه پدربزرگ اعلب سرگرمی ما انتظار برای آمدن وزیر نیرو بود . تا پیش از آمدن وزیر حق داشتیم بلند و راحت بخندیم و خاطرات و نکاتی را که دیگران به اشتراک می گذاشتند را گوش کنیم و بخندیم اما وقتی وزیر نیرو و همسرش می آمدند هیچ کس حق نداشت بخندد همه جدی بودند و تو فقط می توانستی در دلت بخندی . خوشمزه ترین خنده هم وقتی بود که وزیر بعد از یک خطابه بلند یک اسکناس ده تومانی را به عنوان عیدی به تو می داد. باید لبخندی کوتاه به او می زدی و از او تشکر می کردی و خنده بلندت را نگه می داشتی برای وقتی که وزیر از خانه بیرون می رود . اولین جمله معمولا این بود که این پول را یک وقت خرج نکنی ها . یادگاری وزیر است! عیدی های خرج نکرده وزیر ،آن ده تومانی های ارغوانی هنوز لای دفترچه مشق شصت برگ است . یک جایی در همین دنیا و وزارت نیرو با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کند . مسئله ای که وزیر نیرو از سی سال پیش همیشه به ما گوشزد می کرد :"به بحران نزدیک میشیم آقا .نباید دست روی دست گذاشت !"

/ 2 نظر / 79 بازدید
خانم رحمانی

یلام .امیدوارم حالتان خوب باشد . عاجزانه از شگا درخواستی دارم امیدوارم این لطف رو کنید .بالای صفحه یک پست ثابت بگذارید که من اون فرزاد معروف وبازیگرمجری نیستم .وتوی پروفایل تولد وتحصیل رو وانحا هم قید کنید .رنگی شده ،چون انقدر نادان هستند ونابینا که اصلا پدوفایلتونو نمیبینن وعکس هم ریز هست .برای اینکه خودتون اذیت نشین وکمتربه ایشون توهین کنن ،شما هم که چیزی نمیگید واین حق گردنتون میمونه که خدا هم اصلا راضی نیست .امیدوارم روی مرا زمین نندازید .

رحمانی

بردار من چه خوب نوشتیداگر همین متنو که فکر کنم جایی هم نگیره اون بالا ی صفحه پست ثابت بگذارید که توی چشم باشه وهر صفحه ایی که بازمیشه چشم بهش بخوره خیلی عالی میشه. بنده خودمپروفایلتونو دیدم وهمیشه خوب نگاه میکنم بعد شروع به خوندن واظهارنظر میکنم.خودتونم که شاهد هستیدکه چقدرنااگاهه میان نظرمیدن من واقعا نمیفهمم اینها واقعا در مورد همه چیز اینجور نگاه میکنن. البته جاییکه نوشتین چندین اجرا داشتین شاید ذهنها رو منحرف به مجری کنه.وعکس پروفایل اگرازچهره کاملتون بود. البته وبلاگ خوبی دارید ونشون ازسواد بالایتان.خودم استفاده میکنمودوست دارم وقت کنم همه رو بخونمجسارتا رشته تحصیلیتون چی بوده؟ ارزوی موفقیت برای هردوی شما وقلب ودلی بینا برای مردم دارم.