حمید طالب زاده هم نتوانست برای کیت و سام کاری کند !

حمید طالب زاده هم نتوانست

برای کیت و سام کاری کند !

 

ساعت نزدیک پنج صبحه .قرار است درباره آخرین کتاب مسعود بهنود یعنی «کوزه بشکسته» یک مطلب بنویسم . قرار است درباره «روبان سفید»ساخته میشل هانکه وبرنده نخل طلای 2009کن بنویسم . طرح اولیه مطلب را هم آماده کرده ام . قرار است درباره فیلم جولی و جولیا و شاهکار هنر بازیگری مریل استریپ نازنین بنویسم و نیز درباره فیلم up in the air وجرج کلونی بنویسم . مثلا سعی کرده ام به کارهام تو وبلاگ نظم و ترتیب بدم اما یهویی یه خبر سوخته برنامه منو به هم میزنه .

 

 

فلاش بک

مهدی و میلاد زنگ زدن که پاشو بیا چند تا جوون می خوان یه کنسرت خیریه بزارن .ببین کارهاشون رو می پسندی یا نه .

رفتم کنسرت .خوب دقت می کنم می بینم اغلب کارها رو قبلا تو ماشین دوستان و رفقا شنیدم . جماعتی از خواننده های فعلا بلک لیستی در ظرف دو سه ساعت روی سن می روند و مردم با آنها همکلام می شوند .

ظاهرا همه این جمعیت 800نفری این آهنگ ها را شنیده اند . یکی میره بالا و آهنگی می خونه که تو این فضای تلخ و عجیب و غریب به دلم میشینه . ترانه ای شیرین و دوست داشتنی .برام اصلا مهم نیست که  شین ها رو با حالتی خاص تلفظ می کنه اینجا دیگه نمی خوام دقت کنم و همه چیز رو از زاویه تخصصی مورد بررسی قرار بدم . سعی می کنم از آهنگ لذت ببرم. از این درباره این آهنگ یه چیزهایی از بهاره هم شنیده بودم . به نظرم فارغ از بحث تکنیکی و موسیقیایی و نیز نحوه خوندن خواننده ،این ترانه در این برهه تاریخی به عنوان یک کالت درحافظه ها باقی خواهد ماند .   

بعد کنسرت با خواننده اش آشنا می شم: حمید طالب زاده

باهاش خوش و بشی می کنم و گپی می زنیم و برایش آرزوی موفقیت می کنم و اظهار امیدواری برای همکاری به زودی زود. شب که به خونه برمی گردیم تصویر کلیپ هاش رو تو شبکه های اونورآبی می بینم .امیدوارم بتونه روزی با خیال راحت تو همین ایران خودمون روی صحنه بره .

بعدش بود یا قبلش که حمید خندان نازینن که واسه آهنگ سراومد زمستون دوسش دارم روی صحنه دو تا از آهنگ های شاهکار ویگن رو خوند .یکیش آهنگ سفر ویگن بود و دیگری دریای چشمات .

نمی دونم چرا ولی آدم حمید خندان رو یه جور دیگه ای دوست داره .

حالا این وسط حس و حال منو ببین ……

احمقانه است اما تو لحظه هایی که از آهنگ حمید طالب زاده لذت می بردم به یک زوج فکر می کردم :«کیت وینسلت و سام مندس».زوج هنرمند محبوب این سال های من .

فکر می کردم اگر سام مندس فارسی بلد بود می تونست این آهنگ رو آروم واسه کیت وینسلت نازنین زمزمه کنه :

همه چی آرومه ،تو به من دل بستی

این چقدر خوبه که تو کنارم هستی

همه چی آرومه ،غصه ها خوابیدن

شک نداری دیگه تو به احساس من

همه چی آرومه ،من چقدر خوشحالم

پیشم هستی حالا به خودم می بالم

تو به من دلبستی از چشات معلومه

من چقدر خوشبختم ،همه چی آرومه

تشنه چشماتم ،منو سیرابم کن

منو با لالایی ،دوباره خوابم کن

بگو این آرامش تا ابد پابرجاست

حالا که برق عشق تو نگاهت پیداست

همه چی آرومه ،من چقدر خوشحالم

پیشم هستی حالا به خودم می بالم

همه چی آرومه ،تو به من دل بستی

این چقدر خوبه که تو کنارم هستی

 

 

برگشتیم به زمان حال زمان حال

ساعت نزدیک 5صبح اتفاقی می رم تو سایت ایران و انگلستان و خبر تلخ رو می خونم . کینت وینسلت و سام مندس درآخرین روزهای سال شمسی برای جدایی توافق کردند .

اصل خبر :

«کیت 34ساله و سم 44ساله در سال 2003 ازدواج کردند و یکپسر 6ساله دارند، البته کیت یک دختر 9ساله از ازدواج اولش نیز دارد.وینسلت ومندس هر دو متولد شهر ردینگ انگلستان هستند و هر دو برنده جایزه اسکار نیزمی‌باشند. وکیل مشترک آنها اعلام کرده است که آنها برای جدایی به توافق کاملرسیده‌اند و درمورد زندگی آینده فرزندان‌شان نیز متعهد خواهندبود.»

کیت وینسلت و سام مندس 

بیا اینم از زوج هنری ما .....

من عاشق مسیر انقلابیِِ سام مندس بودم . نزدیک یک ساله که درباره این فیلم مشغول یک کار تحلیلی و نقد جامع هستم . همه جا گفتم و می گم که مسیر انقلابی با بازیگری جز کیت وینسلت و دی کاپریور این چیزی که ما دیدیم نمی شد و جسارت و شجاعت سام مندس برای ساختن چنین فیلمی و استفاده از همسرش در این فیلم ستودنی است .

همیشه و تو هر محفلی از ضایع شدن حق سام مندس برای گرفتن اسکار بخاطر این فیلم دفاع کرده ام و گفته ام که دی کاپریو و وینسلت و مندس باید هر سه تایی به خاطر این فیلم اسکار می گرفتن .  

ظاهرا این نیز بگذرد .مسخره نکنید . نخندید . فروپاشی یک زندگی دردناکه فرقی نمی کنه کجا باشه و کدوم زندگی .

اگر انگلیسیم روون بود همین الان شماره کیت وینسلت عزیز رو می گرفتم و قانعش می کردم برگرده سرخونه و زندگیش و لااقل کمی به بچه هاش فکر کنه .

اونوقت حتما این آهنگ حمید طالب زاده عزیزم را هم برایش ترجمه می کردم و می گفتم که در مورد او و سام چه فکرها که نمی کردم .

بهش می گفتم:« منو باش که دعوتت رو برای مسافرت به انگلستان قبول کرده بودم و خودم رو برای خوردن کیک شکلاتی های خونگیت وقتی که با سام در مورد مسیر انقلابی بحث وجدل می کنیم آماده کرده بودم.»

تو این یک ماهی که از هم بی خبر بودیم ببین چه اتفاقاتی افتاد .لعنت به من که انگلیسیم خوب نیست .لعنت به من که تلفن هام رو دیر به دیر جواب می دم . لعنت به من که اینترنت نداشتم . لعنت به من که همه چیم آروم نیست ....

کاش می شد/می تونستم برای کیت و سام کاری کنم .این صادقانه ترین حس یک طرفدار در مورد آرتیست های محبوبشه .

باور کن کیت!

باور کن سام !

پوستر فیلم مسیر انقلابی

کتاب تا زمانی که تکلیف شما معلوم نشه همینطوری به امان خدا رها میشه . این یک تهدیده کاملا جدیه .

اگه بچه های خوبی باشید و اختلافات رو کنار بزارید اونوقت تو این بهار خوب و دوست داشتنی به افتخار شما دو تا رفیق گل براتون این ترانه رو می خونم که حمید خندان آخرین بار تو کشور ما اجرا کرد :

سراومد زمستون، شکفته بهارون

گل سرخ خورشید باز اومد و شب شد گریزون (۲)

کوهها لاله زارن، لاله‌ها بیدارن

تو کوه ها دارن گل گل گل آفتابو می کارن (۲)

توی کوهستون، دلش بیداره

تفنگ و گل و گندم داره میاره

توی سینه‌اش جان جان جان (۲)

یه جنگل ستاره داره، جان جان، یه جنگل ستاره داره

سراومد زمستون، شکفته بهارون

گل سرخ خورشید باز اومد و شب شد گریزون (۲)

لبش خنده نور ،دلش شعله شور

صداش چشمه و یادش آهوی جنگل دور (۲)

توی کوهستون، دلش بیداره

تفنگ و گل و گندم داره میاره

توی سینه‌اش جان جان جان (۲)

یه جنگل ستاره داره، جان جان، یه جنگل ستاره داره (۲)

 

******

توضیح – این متن در کمتر از 15دقیقه نوشته شده پس غلط تایپی و محتوایی توش محتمله ...

/ 18 نظر / 372 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میترا عباد

خیلی ماجرای جالبی بود .خوب بلدیدچیزهای بی ربط رو خوب به هم ربط بدید .

مهرآئین

از نظر من خیلی دور از انتظار نبود....کیت با سام ازدواج کرده بود ولی همیشه قلبش جای دیگه ای بوده(تعبیر من از حرفهای خودش در مورد دی کاپریو این بود).....

زهره

مرسی لطف کردین سر زدین من هر از گاهی مطالبتون رو می خونم

بانو

خیر اصلا که با هم دوست صمیمی هستند لیوناردو و کیت ؟ خیر اصلا به اینکه نوشته من زمینه را برای شایعه پراکنی اماده نکرده باشد؟

ستاره

ممننون از احوالپرسیت ...خوبم ...یه گوشه دنیا مشغول زندگی و ورق زدن روز هام ..

قلم هذیان گو

از پست های سال جدیدت این پست دلنشین تر بود. شاید هم احساسی تر بود. چه خوب که همیشه پر از خواندنی . روح رفته ها ی چهارگانه آرام.

آرزو

منهم اين زوج را خيلي دوست داشتم . نمي دونم . با اينكه هيچ چيز خاصي ازشون نمي دونم ولي ارتباطشون از نگاه من دوست داشتني بود . ولي راستي چرا شما اگر انگليسي ات خوب بود به كيت م يگفتي كه برگرده ؟ از كجا مي دوني كه كسي كه اول تصميم گرفت بره ، اون بود و نه طرف مقابلش ؟[زبان]

ناهید

سلام به قلب پراحساس شما جناب آقای حسنی من شما و همه ی خوانندگان محترم این مطلب زیبا رو دعوت می کنم به خواندن کتاب زیبای (من او را دوست داشتم )نوشته ی آنا گاوالدا ترجمه ی الهام دارچینیان آقایون و خانمهای محترم لطفا به این سایت سر بزنید ابتدا زهرا عبدی را سرچ کنید سپس وارد قسمت نقد ها و نظر ها شوید واز مطالب زیبای خانم عبدی استفاده کنید [گل][گل][گل]دوستان عزیزم این فرصت را از دست ندهید [ماچ][ماچ][ماچ]

این آهنگ حمید خندان رو کجا میشه پیدا کرد؟

اشکان از نوع عشقی

تو عاقلترین شاعر دیوانه ی عالمی