تجربه شله زرد پزی

تجربه شله زرد پزی

 

 

 

 

برای اولین بار درعمرم در ماه رمضان تصمیم گرفتم شله زرد بپزم . دسری خوشمزه و ایرانی و نوستالژیک که البته خودم به شخصه میانه چندانی با آن ندارم یعنی کم پیش می آید که هوس کنم شله زرد بخورم . میهمانانی برای افطار داشتم و شله زرد برای رنگین تر کردن سفره ایده خوبی بود. از روی اینترنت دستورالعمل پختش را گرفتم و از طریق یوتیوبی که پسری باحال ساخته بود به صورت عملی هم با پختش آشنا شدم و بعد کار را شروع کردم .حین کار کار جدید مرجان فرساد را هم گوش می کردم .لابه لای کار زمانی که منتظر جوش خوردن یا قل خوردن برنج بودم یه استتوسی هم نوشتم با این مضمون:

"حال خوب با مرجان جان فرساد در حین شله زرد پختن برای اولین بار :

دلت یه سبزه زاره، گلهای آبی داره 
صبح ها از برگ گلهاش شبنم می باره 
توی چشات یه رد رنگین کمونی داره 
یه کلبه بهشته، آسمونی داره 
لالا شب پره ،شب تا صبح می خونه 
دلم تا ابد پیش تو می مونه 
لالا شب پره ،شب تا صبح می خونه 
دلم تا ابد پیش تو می مونه 
بوی تمیز موهات،عطر بهاری داره 
دستات توی دلم بنفشه می کاره 
حرفات یه کتابه ،عکسای رنگی داره 
هر روز یه قصه و یه حرف تازه داره 
لالا شب پره ،شب تا صبح می خونه 
دلم تا ابد پیش تو می مونه 
لالا شب پره ،شب تا صبح می خونه 
دلم تا ابد پیش تو می مونه 
هر جا که بری تا برگردی به خونه 
همیشه چشمام منتظر می مونه"
 
نهایت اینکه محصول کار چیز قابل قبولی از کار در آمد و حیف که نمی دانم چرا چند وقتی است امکان بارگذاری عکس زیر پست ها مشکل دارد و نمی توانم عکس شله زرد را اینجا بگذارم. 
/ 5 نظر / 113 بازدید
دون ویتو

بهتر آقا. عکس آپ میشد ما قبل افطار نابود می شدیم !! :))) خوشحال میشم اگر به من هم سر بزنید و خدا را چه دیدید؟ شاید افتخار دادید و لینک کردین ما رو :)

دوست

سلام دوست عزیز ، من رو یادتون میاد ! 12 نوامبر 2011 تو پرلاشز اشنا شدم باهاتون ( بین 11تا 13 :) ) با هم قلیان هم کشیدیم :) هر از چند گاهی سر میزنم به صفحه شما ... گفتم یادی بکنم ، سلام و عرض ادبی بکنم :)

ایده پرداز

سلام. طرح و ایده و راهکار با شما! شمایت از ما. در راستای برطرف کردن مشکلات و معظلات جامعه از شما کار بر گرامی تقاضا داریم فکر های و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. وبلاگ ایده مکانی امن برای طرح ها و ایده های خلاقانه ی شما میباشد. همه با هم برای پیشرفت کشور بزرگ ایران. شک نکنید ما حمایت میکنیم. درضمن درخواست لینک برای ارتباطی مداوم را باشما قبول میکنیم. تشکر. عید شما مبارک

saghar

سلام.از دغدغه گشتن دنبال مقاله در مورد سیمین بهبهانی بخاطر بایان نامه رسیدم به شله زرد شما.بامزه بود وبرام تعجب اور.به هر حال زنگ تفریح خوبی بود.مرسی