ناخودآگاه

ناخودآگاه

"حافظا در دل تنگت چو فرود آمد یار

خانه از غیر نپرداخته‌ای یعنی چه؟"

 جالب است حس و حالش،این را در اولین و آخرین دیدار بسیار کوتاهمان در شبی سرد و بارانی در میانه شهری رویایی ،وقتی تازه و چند ساعت قبل ترش (لابد پیش از شروع باران بی وقفه ) رسیده بود آنجا،حس کردم . هر چند زیاد نمی شناسمش و جز این دیدار و گفتگویی کوتاه درباره بنفشه کاشتن در یک گورستان با هم صحبت نکردیم، اما گمان می کنم باید آدم جالبی باشد. من آدم جالب کم ندیده ام.خیلی از این آدم های جالب می روند جایی گوشه ذهن تا وقتی که خودشان را ناخودآکاه و بعد از چند سال تحمیل کنند به بخش کوتاه مدت و دم دستی حافظه. دوست دارم فرصتی دست دهد بیشتر با او گپ بزنم .خودش را اینگونه معرفی می کند :

«از آن زن‌هایی نیستم که برای شادی روح معشوق‌شان، فسنجان بپزند و یا برای شادی روح یک خارجی، زحمت ساخت قورمه‌سبزی به خود دهند. من نان تست و پنیر دوست دارم.»

/ 4 نظر / 5 بازدید
موسوی

سلام ، همیشه می خوانمتان و لذت می برم. ولی همیشه نظر نمی گذارم. موفق باشید.

محمدرضا احدی

امشب دلم گرفته از غربت زمانه؛ سخت است فصل سرما در باور جوانه؛ دیگر در این شرایط نای غزل ندارم؛ آخر نمانده در من حس غزل،ترانه؛ گفتم تفعلی از حافظ بگیرم اما؛ دلسردم از مرور و تکرار این بهانه؛ ساحل بدون دریا،حال و هوا ندارد؛ ای وای بر سکوت دلگیر این کرانه؛ ای دل ببین چگونه آتشفشان دردم؛ آتش به پا نکن تو، دیگر در این میانه؛ یا رب اجابتی کن امشب دعای من را؛ هر چند شمع مرده، کی میکشد زبانه.. [گل]

ویوارا

سلام مطالب خیلی جالبی دارین موفق باشید و شاد

ویوارا

سلام منتظر مطالب خوب و فوق العاده ی شما هستم.زنده باشین و شاد...