نویسنده و مرد تنها

نویسنده و مرد تنها

امروز روز خوبی بود براش . صبح که از خواب بیدار شدسعی کرده بود اینو به خودش تلقین کنه. هر چند مثل هر روز دیر خوابیده بود و مدت زیادی رو هم تو رختخواب غلط زده بود ولی باید روز خوبی باشه .

یه قهوه ریخت و اومد نشست پشت میز ناهار خوری شش نفره ای که مدتهاست حتی یک نفر روش غذا نخورده .

نگاهی به دور و بر میز انداخت . کاغذها و سیگار وفندکش هم رو میز ولو بود. امروز مصمم بود با حال خوبی که داشت یه داستان بنویسه .

خیلی وقته چیزی ننوشته . کتابهای قبلیش هم دیگه مثل سابق تجدید چاپ نمیشه . تو شش ماه اخیر فقط دو تا از کتابهای قبلیش تجدید چاپ شدن و این یعنی اینکه باید به زودی یه فکری بکنه برای کسب درآمد .

ناشرش مدت هاست که بهش فشار میاره کار جدیدی رو زودتر بده تا بره زیرچاپ . خیلی وقته  که داره با خودش و قصه هاش کلنجار میره و هنوز نتونسته  اون چیزی رو که دلش می خواد رو بنویسه .

قهوه را جرعه جرعه سر میکشه و تلخیش رو زیر زبونش مزه مزه میکنه .

دسته کاغذها رو میزاره زیر دستش . سیگاری رو روشن میکنه و پکی عمیق بهش میزنه و بعد اونو میگذاره تو زیرسیگاری و با خودکار بیک آبیش شروع می کنه به نوشتن :

اولین روز سال جدید است . با خودش میگه شاید تواین تنهایی حکمتی است و باید قدرش رو دونست .

این حرفها رو بلند میگه طوری که خودش صدای خودش رو بشنوه . و تو دلش میگه بزار یک کمی هم تو این خونه امواج صوتی ایجاد بشه . آخه چقدر سکوت!

فکر می کنه بهترین کار اینه که بلند شه ویه تماس بگیره و به عزیزان تبریک بگه .

میبینه هم حوصله اش رو نداره و هم اینکه عزیزی نمونده  . ترجیح میده با یه پیام کوتاه رفع تکلیف کنه . ولی برای اون که نمیتونه پیام کوتاه بفرسته . یعنی اگه بفرسته هم دستش نمیرسه .پیامک گم میشه یا حوصله اش سر میره تو این مسیر .

شماره اش رو میگیره .یه بار دوبار چند بار و هر بار زنی پشت گوشی میگه :تمامی خطوط به طرف مشترک مورد نظر اشغال می باشد یا یه همچین مضمونی .

پرروتر از این حرفهاست که به حرفهای این زن اعتماد کنه .بالاخره دفعه سی و هفتم موفق میشه . لبخندی رو لباش میاد . خوشحاله که بالاخره تونسته .

چند ثانیه سکوت و بعد صدایی از پشت خط . کمی تعجب می کند . کسی پشت خطر جوابش را نمی دهد و فقط صدایی به گوش می رسد .

نفسش به شماره می افتد . پاهایش می لرزد . دستش را به میز می گیرد تا زمین نخورد .

هر چه صدا می کند کسی جوابش را نمی دهد . با خودش می گوید :"این هم از تبریک امسال . این هم از سعی ما برای تقسیم لذت وخوشی سال نو ."

تلفن را قطع می کند . سنگینی وزنش که از طریق دستهاش به میز منتقل شده برای یک لحظه موجب میشه میز و تمام محتویاتش واژگون بشه و با هم بیفتن .

چشم هاشو که باز کرد نفهمید چه اتفاقی افتاده و دقیقا چند وقته تو این وضعیته . مچ دستش به شدت درد می کرد. پاش زخمی شده بود و کمی خون خشک شده روی زمین ریخته بود . میز واژگون شده بود و گلدان روی آن شکسته بود . و شکلاتها تو اطراف پخش شده بود .

لبخندی زد و گفت :"خوب شد واسه شب عید ماهی قرمز نگرفتم وگرنه بیچاره تلف می شد تو این شب عیدی و من می شدم قاتلش و اونوقت باید امشب یک دادگاه برگزار می کردم برای محاکمه خودم به جرم قتل غیر عمد!"

اینا رو با صدای بلند سعی کرد بگه تا صدای خودش رو بشنوه و سکوت خونه رو به هم بزنه . اما شدت ضعفش به حدی بود که به سختی صدای خودش رو شنید .

به سختی از روی زمین بلند شد . با انگشتهای دست دیگرش مچ دستش رو گرفت و کمی ماساژداد .

درد می کرد . نگاهی به دور و بر انداخت :" تلفنم کجاست ؟ "

باید زنگ بزنم و سال نو رو بهش تبریک بگم . باید این کار رو بکنم . گوشی رو که کناری افتاده بود پیدا کرد . باطری از گوشی جدا شده بود . باتری را جا انداخت و گوشی رو روشن کرد و شماره رو گرفت . دیگه صدای اون زن نیومد . در اولین تماس موفق شد :" سلام گلم! سال نو مبارک ."

این جمله رو سعی کردبعد از یک نفس بلند و صاف کردن صداش بگه تا صداش خوب و شاداب به نظر برسه .

حالا وقتشه که این گند کاری رو جمع و جور کنیم . اینو خودش به خودش گفت . دستش درد می کرد. لباسش رو پوشید و خواست که از خونه بیرون بزنه . نمی تونست تحمل کنه این فضا رو . چراغها رو خاموش کرد . کلید را از پشت در برداشت و کفشهاش رو پوشید و از خانه خارج شد .

وارد راه پله شد و پله ها را به سمت پایین ادامه داد .

تو پاگرد سوم زنگ شماره 9 را فشار داد .

......

صدای زنگ در تمرکزش رو به هم ریخت . چند صفحه رو یک ضرب و پشت سر هم نوشته بود . داستان داشت به آخرش می رسید . نگاهی به زیرسیگاری انداخت . سیگارش کامل خاکستر شده بود . با خودش گفت:" حیف فقط  یه پک زدم بهش ."

از پشت میز بلند شد و سمت در رفت . در را باز کرد . مردی را در مقابل خود دید که با یک دستش مچ دست دیگرش را در دست گرفته بود :"سلام سال نو مبارک . من همسایه جدید شما هستم . تنها زندگی می کنم  شنیده بودم شما هم تنها هستید خواستم بیام سال نو رو بهتون تبریک بگم ."

لبخندی زد و دستش را به سمت او دراز کرد و با خنده گفت :"خوش اومدید . باید چیزهای بیشتری از شما بدونم .حالا حالاها باهاتون کار دارم . راستی پاتون چطوره ؟ خون زیادی که ازتون نرفته ؟"

مرد با تعجب به او نگاه کرد و گفت :"شما از کجا می دونید ؟"

 

/ 54 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلبرگ

سلام و سال نو بر شما مبارک وبلاک زیبایی دارید و نوشته های جالب و دوست داشتنی دلتون بی غصه در پناه حق[گل]

محمدرضاخالقی زاده

از اینکه وبلاگت رو دیدم خیلی خوشحالم...تولدت هم فراوون مبارک باشه فدات...سری به من بزن

پارس 1400

سايت پارس 1400 محلي است براي آشنائي تجار. بازاريان. توليدكنندگان و ارتباط جويندگان شغل . خريداران . فروشندگان www.pars1400.com

سارا(نام دومم)

سلام وسال نو بر شما مبارک(با اندکی تاخیر) این داستان نبودبلکه واقیعتی که به داستان تبدیل شده بودوشک ام به یقین تبدیل شد برطبق اتفاقی که درسوم یاچهارم عید واسم افتاد

صنم

[گل][گل][گل] سلام داستان زندگی ما هر روز نوشته می شود.

آتنا (مهران مدیری)

سلا م سال نو مبارک گفتین قراره در مورد مهران مدیری بنویسین فکر نمیکنی الان وقتش باشه؟[خمیازه][شوخی]

امپراطور

سلام احتمالآ فیلم هارولد کریک رو ندیدی؟ دزدی تو روز روشن؟

leila

salam aghaye hasani man nemikham darmorede matalebi ke inja neveshtin nazar bedam chon hanoz nakhondameshon. sare ye forsat hatman miyamo mikhonam. man emroz avalin bare ke be web logeton sar mizanam chon diroz baraye avalin bar adrese weblogetono etefaghi toye majaleye movafaghiyat didam!binahayat az in etefagh khoshalam ! aval inke matneton fogholade bod matni ke darmorede roze tavalodeton bod! dovom inke azin bababt khoshalam ke mitonam harfaii ke modatha delam mikhast be shoma begamo alan mitonam begam! man balad nistam mesle shoma khob harf bezanam o ba kalamat bazi konam!albate bayad begam ke hamishe shomaro be khatere dashtane ghodrate sokhanvari tahsin kardamo mikonam!etemad benafseton,jesarateton hamishe chizi bod ke toye zendegim arezo dashtam dashte basham!age behem ejaze bedin mikham biyamo bazam harfaye nagoftamo begam!omidvaram ba harfam khastaton nakarde basham!vaghteton bekheir