بهاریه یک شکوفه تازه

بهاریه یک شکوفه تازه


دم همه دوستانی که از سراسر دنیا تولدم را تبریک گفتند گرم .امسال از تمامی قاره ها و به  شیوه های مختلف بسیارانی تولدم را تبریک گفتند.از کنار خانه خدا تا کانادای نسبتا سرد و اسکاندیناوی تا مرکز اروپا و آسیای دور و آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه و استرالیا و حتی شاخ آفریقا.

 هر چند که سه روز قبل از تولدم، سعی کردم اطلاعات تاریخ تولدم را از روی فیسبوک بردارم؛ اما ظاهرا این کار به صورت کامل اتفاق نیفتاد .

 به نظرم یک اشکال فنی در فیسبوک وجود دارد؛ چون نزدیک بیست نفری در بخش رویدادهای خود، تولد مرا دیده و تبریک گفته اند. سال گذشته که تاریخ تولد را دستکاری نکرده بودم و در معرض دید همه بود، بیش از چهارصد پیغام تبریک در ایونت تولد دریافت کرده بودم .

امسال ترجیح دادم صفحه خلوت تر باشد و کمتر شرمنده محبت دوستان بشوم. ظهور پدیده وایبر البته این کمرنگ شدن در فیسبوک را جبران کرد. انگار هر چه از شبکه های مجازی فرار می کنیم در جایی دیگر به ناچار شکارش می شویم . ما شدیم شکار و پدیده شبکه های اجتماعی شکارچی . صیدی شده ایم در پی صیاد.

باری بگذریم.نوشته بی ربط و بدون پایه و اساسی شد.

خواستم فقط تشکر کنم از همه و به ویژه دوستان ساکن شهر فرشتگان که بدون اطلاع قبلی نه یک بار که چندین بار مرا ششگفت زده کردند با مهرشان و لحظات خوبی را به بهانه عید و تولدم در کنارشان گذراندم. لحظه هایی ناب و فراموش نشدنی به اصالت رفاقت و معرفت.

 باری از همه این ها که بگذریم صدای بهار از همه چیز خوش تر است . تازه شکوفه زده ام .خجالت را کنار گذاشته ام و آماده میوه شدن در آینده نزدیک در انتهای تابستانی مطبوع در سرزمینی هستم که به قول استادم میانمایگی و ترویجش به زودی رنگ خواهد باخت و پای چشم هیچ کسی توسط دیگری کبود نمی شود جای بحث و گفتگو که عزیزی «گفتمان» می خواندش سال ها و کسی برای اصول اخلاقی تعریف و تبیین شده ای که از آن دم می زند، تبصره نمی تراشد.

باری به لطف صاحب کرامت و نور و آفتاب ،میوه ای رسیده بر شاخه خواهم شد و باغبانی می چیند مرا در انتهای ظهر یک روز شهریوری نزدیک به پاییز :

چون ابر به نوروز رخ لاله بشست

برخیز و به جام باده کن عظم درست

همه دوستانم را دوست دارم،با بخیلان و حسودان و تنگ نظران مشکلی ندارم و جای بخل و حسد ،رشک را پیشنهاد می کنم به ایشان آن هم نه به من که به بزرگانی صاحب معرفت و مقام و رتبه که حقیر خود را شاگرد تام و تمامشان می داند .

از دشمنان کینه ای به دل ندارم و برای بیرون شدن کینه از دلهاشان پیش صاحب کرامت رو خواهم انداخت تا زنده باشم . باشد که رویم را زمین نیندازد اگر قابل باشم .

                                                       مخلص همه شما

 

/ 1 نظر / 92 بازدید
حمزه عليزاده

سلام ... تولد و سال نوي شما مبارك ... اميد آنكه سالي پر از مهرباني پيش روي خستگي هاي مداوم شما باشد ... [گل]