احسان و سولماز...پیروزی تعهد و اخلاق

احسان و سولماز..پیروزی تعهد و اخلاق


هیچ اشکالی ندارد که این روزها احسان و سولماز بشوند نماد عشق و عاشقی.این خصوصصیت رئالیتی شوها است. وقتی که از مدیای فراگیری مثل قاب تلوزیون و در یک تایم پر بیننده پخش می شود مسلما تاثیر گذار می شود.

برنامه های رئالیتی شو ویژگی های خاص خود را دارد . معمولا مجری برنامه صاحب و برند برنامه است . میهمانان از افراد عادی جامعه هستند که در زندگی خود تجربه قابل توجهی دارند که برای مخاطبان عجیب و مهیج خواهد بود .برنامه اغلب با یک پلن اولیه شروع می شود اما در طول برنامه هیچ چیز قطعی جلو نمی رود و همه چیز در لحظه اتفاق می افتد و خوبی برنامه نیز به همین است.

انتقادات فراوانی به شیوه اجرای احسان علیخانی و مشی و رفتارش با میهمانان و ورود به مکالمات و قطع حرف آنها وجود داشته و دارد. مطئنا بری از اشتباه نیست . انتقادات زیاد ی هم نسبت به تکراری بودن ماه عسل امسال در مقایسه با سال های پیش هست و خالی شدن از سوژه های ناب . تا اینجای برنامه ماجرای عاشقانه احسان و سولماز بیش از همه مورد توجه واقع شده است و حسابی جامعه را تحت تاثیر قرار داده است.

جامعه ای که زیر رخوت خیلی دغدغه ها بسیاری از ارزش های اخلاقی را فراموش کرده است و عجیب نیست که چنین برنامه هایی با تمام مختصات بعضا غلط می تواند تلنگری باشد برای بسیاری از مردم . ماجرای احسان و سولماز تنها یک ماجرای عاشقانه تاسف برانگیز نبود . به اتقاد من می توان از ان برداشت های دیگری هم کرد.


بیش و پیش از عشق ماجرای ماندن بر سر تعهد و ایستادگی روی اخلاقیات است. اتفاقی که احسان این ماجرا خوشبختانه روی آن مانده و از این جهت است که باورش می کنیم . حجب و جیای او به دل می نشیند و وقتی که میان کلام منعقد نشده اش احسان علیخانی یا سولماز می پرند ،محجوبانه سکوت می کند و فقط می شنود تا در لحظه مخاطب باورش کند.

این دیگر نقش و نگار نیست . این میمیک صورت نیست . فرو روفتن در نقش نیست . این عین زندگی است. تاوانی است که باید برای اخلاق پرداخت کرد و شوربختانه بسیاری از ما حاضر به پرداختش نیستیم .

احسان ماجرای ما ممکن است به عنوان مرد از بسیاری از جهات لطمه های فراوانی دیده باشد اما همچون عباس آژانس شیشه ای پای اخلاقیات با خدا معامله کرده است و چه کسی دیده معامله با خدا زیان داشته باشد ؟

امیدوارم علم به پیشرفت برسد و سولماز سلامتی اش را به دست بیاورد و امیدوارم احسان فرصت کند و تجاربش را درباره این زندگی قلمی کند.

 این عکس ها با اجازه ی  احسان در صفحه اختصاصی احسان و سولماز در فضای مجازی منتشر شده است.این عکس ها مال اولین روزای نامزدیشان است که در جزیره ی کیش گرفته شده است و مربوط به روزهای شروع عاشقی و بهترین لحظات این زوج است.احسان در خصوص انتشار این عکس ها گفته است :"از بازدیدکنندگان میخواهم با دیدن این عکس ها به یک سری از واقعیت ها پی ببرن.میخواهم بدانند بازی زندگی چه جوری و یکهویی راهش را عوض میکند ؛ جوری که خودتون متوجه نمیشین و توی یه چشم به هم زدن.آدم حتی از یک ثانیه ی بعد خودش هم کاملا بی خبره.اما مهم اینه که بعد اتفاق هایی که برایمانن پیش می آید چگونه با اتفاق ها برخورد میکنیم و چگونه کنار می آییم و چقدر شکیبا و قوی هستیم و بایددر مقابلشون ایمان خودمون رو از دست ندیم چون توی سخت ترین لحظه های زندگی اگه ایمان باشه همه چیز عالیه... در ادامه  احسان گفته قصداینکه قبول کردم در برنامه ماه عسل حضور پیدا کنم به هیچ وجه خود نمایی نبود.فقط میخواستم که به مردم نشان بدهم که اتفاق های زندگی میتواند ایمان آدم را قوی تر کند .خدا همیشه توی همه ی کارهایش حکمتی است که من و شما بی خبریم... "

و پایان یادداشت را با نقل قولی از یکی از مخاطبان برنامه تمام می کنم. سولماز در جای جای مصاحبه از همراهی و صبر و حوصله والدین احسان و کمک حال بودن آنها تعریف کرد. یکی کامنتی گذاشته بود با این مضمون که از دامان چنین والدینی معلوم است که چنین فرشته ادب و اخلاق پرورش می یابد.احسان اگر همینی که ما دیدیم باشد و بماند نماد اخلاق است که هست با صبری که خدا به او سخاوتمندانه بخشیده است.

/ 2 نظر / 297 بازدید
هیوا

عاشقتونم احسان سولماز

پریسا

موافقم به شدت، به نظر من هم چیزی که احسان رو پایبند میکنه عشق نیست بلکه تعهد و اخلاقی که از ایمانش میاد... "جامعه ای که زیر رخوت خیلی دغدغه ها بسیاری از ارزش های اخلاقی را فراموش کرده است" این خیلی درد داره!!! به نظرم از وقتی ارزش ها رو به انحطاط رفت که با ژست روشنفکری اخلاق صرف رو بدون پشتوانه ایمان واعتقاد برای رشد کافی دونستیم، غاقل از اینکه اخلاقی که میزانی برای حدودش نباشه،میتونه هر چیزی رو در حیطه اخلاقیات توجیه کنه...حالا بگذریم از بعضی افراد معلوم الحال که دونسته و تنها برای فرار اخلاق بدون پشتوانه رو مد کردن!!!