در باب نویسنده های نسل نو زن ایرانی -سپیده شاملو و...-

این روزها - زیاد راه دور نریم ،منظورم همین سه چهار روز اخیره -مشغول خوندن کتاب "سرخی من از تو " از سپیده خانوم شاملو هستم . به نظرم کتاب جالبیه ..بیشتر از نصفشو خوندم و دلم نمیاد زودی تمومش کنم دارم باهاش یواش یواش جلو میرم ...روال خوبی داره و زیاد خسته کننده نیست تا حالا ..

خوشحالم که خانوم های نویسنده ایرانی خوب رشد کردن و امروز خوب میتونن بنویسن ..تو این چند ماهه تمرکز کردم رو نوشته های نسل جدیدی از نویسنده های خانوم ایرانی و برام جالبه که از حال و امروز خودشون تو یه زندگی شهری مثل تهران می نویسن .

راه دور نمیرم ..همین کتابی که از خانوم سپیده شاملو مثال زدم ...قشنگ ملموس و قابل دسترس هست برای ما ...رفتمن به مراکز خریدی که ما تو تهرون میشناسیم ..قهوه خوردن در طبقه پایین مجتمع تجاری و مسکونی اسکان تو سر میرداماد و توصیفات از وضعیت بیمارستان های تهران و نیز خیابونها و رستورانها و غیره در کنار خط روایی اصلی داستان یک جور احساس نزدیکی بین نویسنده و خواننده بوجود میاره .

یکی می گفت شاید کل موضوعات و مفاهیمی که نویسندگان در طول قرنهای اخیر به اون پرداختن به صد تا هم نرسه و در واقع این نویسندگان هستند که با هنر ذاتی خاص خودشون یکی از این موضوعات رو دستمایه قرار می دن و به سبک خودشون روایت می کنند .بنابراین در کار این نویسنده های جدیدمون خط روایی می خواد یک مفهومی رو برسونه یا پیامی داره منتها این خط روایی را در دل یک فضایی کاملا ملموس بیان می کنه ....بگذریم ...

از نویسند های جدیدمون کار اینارو تا حالا پسندیدم :

  • مهسا محبعلی
  • ناهید طباطبایی
  • بلقیس سلیمانی
  • سپیده شاملو
  • شیوا ارسطویی
  • یک کمی مرجان شیر محمدی
  • یک کمی مهوش اغتفاری
  • یک کمی میترا الیاتی
  • یک کمی فریبا وفی
  • و تا حدودی روح انگیز شریفیان و زویا پیرزاد

باقی نویسنده های جدید رو هم تا حالا کارهاشون رو نخوندم .

/ 8 نظر / 23 بازدید
خانم نویسنده

2 تا کار بلقیس سلیمانی که عالی مخصوصا بازی آخر بانو [دست] - ناهید طباطبایی هم خوبه . موفق باشی . [گل]

کامیار

سلام دوست عزیز بلقیس سلیمانی جوان نیست.هر چند مدت زیادی نیست که وارد دنیای نویسندگی شده.اما پیشترها منتقد نسبتا مطرحی بوده.بازی عروس و دومادشو دوست داشتم از سپیده شاملو دستکش قرمز و اگر اشتباه نکنم چند داستان کوتاه خوندم.نویسنده ای متوسط تا حدی خوب به نظرم اومد. از مجموعه داستان کافه ژری دریای بدم نیومد. از زویا پیرزادم خوشم نیومد.زیادی کنده!

زیتا

سلام.خیلی خوشحالم که به نویسنده های زن ارادت دارید.مخصوصا نسل جدید.من هم به نوعی نویسنده ام اماازنوع خیلی جدیدش و البته اگرقابل باشم.لطفابه وبلاگ من سربزنیدونقدی بنویسید. خوشحال میشوم.

مریم

به نظر من اون دو تا نویسنده اخری یعنی روح انگیز شریفیان و زویا پیرزاد بهترین هستن بی انصافی گفتین تا حدودی من بی صبرانه منتظر کتاب جدید زویا هستم کارش فوق العاده ست

صادق محمدپور

من یه داستان توذهنم دارم می خوام بنویسم اما نمی دونم چطوری لطفا مرا راهنمایی کنید

صادق محمدپور

من یه داستان توذهنم دارم می خوام بنویسم اما نمی دونم چطوری لطفا مرا راهنمایی کنید

من یه داستان توذهنم دارم می خوام بنویسم اما نمی دونم چطوری لطفا مرا راهنمایی کنید