می رویم

می رویم

می رویم

تو فرودگاه پشت دومین کامپیوتر از کافی نت مهرآباد نشسته ام و نظرات دیگران در دو پست قبلی را می خوانم . تا چند دقیقه دیگر می پرم . با وضع هواپیماهای ایران هر آینه خود را مهیای پریدن نهایی نیز کرده ام .اتفاق است دیگر ،ممکن است پیش بیاید و کاریش نمی توان کرد و چون اغلب اتفاق های عالم باید برای من بیفتد هنوز پیش نیامده پذیرایش هستیم .بار دیگر از این شهر می رویم اما هنوز هم شهریار خود نشدیم .


دربند اما سبز!

رفتم که ببینمش . مرا که دید بلند شد و به سمتم آمد .چشم د ر چشم شدیم و نگاهامان به هم گره خورد و ده سال را یکجا مرور کردیم . بغضی کرد و گفت :«خیلی مخلصیم.»در آن لحظه حاضر بودم هر اتفاقی راشاهد باشم جز بغض یک مرد ،یک مرد تازه بیرون آمده از بند را . نشستیم گپ زدیم و گفتیم و خندیدیم و همین . همچون میهمانان قبلی نخواستم در گذشته و آنچه برایش پیش آمده زیاد کنکاش کنم و به قول خودم نوارش را بزارم تا از اول پخش شود .چه لزومی دارد بازگویی آنچه بر او رفته . مهم یادآوری روزهای خوب گذشته و امید به تکرارش در آینده است .بهش گفتم استراحت و کن و چند روز بعد که بهتر شدی شروع کن به نوشتن .مثل «دربند اما سبزِ» مسعود بهنود به این اتفاق جور دیگر نگاه کن . از حسرت برای دیدن یک شاخه درخت پشت دیوار ،می توان نوشته بدیعی را خلق کرد . جدی بگیرش رفیق!


اتفاق

سه اتفاق بد در یک روز ،به تعمیرکار می گم امروز راستی راستی روز من نیست . از صبح تا به حال همش بد میارم . میگه ا:«ین حرف رو نزن . از این اتفاق ها ممکنه برای هر کسی پیش بیاد .» میگم :«شاید ولی آخه مرد حسابی آخه کی رو تو این تهران دیدی که وقتی می خواد در ماشین رو باز کنه و بیرون بیاد درماشینش از جا کنده بشه.؟»شما به این چی می گید ؟تازه به این اضافه کنید که نیم ساعت بعدش دسته موتور و زیر دسته موتور و دسته باطری تون هم یک جا داغون بشه . بدون هیچ دلیل خاصی ! صبحش هم رفتید و صفحه چرخ و لنت ترمزتون رو عوض کردید که خورده شده .رو می کنم به تعمیرکاره و می گم :«یه حس عجیبی دارم. خیلی دلم می خواد می تونستم خفت کنم.شاید کمی حالم بهتر می شد .» می خنده و می گه :«ما حاضریم .اگه فکر می کنی خوب میشی بفرما.گردن ما از مو نازک تره داداش!»


فحش دادن!

وسط میدون توحید می خوام برم سمت انقلاب . یهویی میاد می پیچه جلوم و می چرخه سمت راست بیفته تو نواب و جمهوری . کمتر از یک سانتیمتر می مونه که برخورد کنیم و این ترمزهای تازه به دادممی رسه . شیشه رو می دم پایین و سر خنوم پشت پراید داد می زنم :الاغ ،گاو ،احمق ! زودتر از من شیشه رو داده پایین و خودش رو آماده حمله احتمالی من کرده . اونم سه چهارتایی بارم می کنه و میگه:مگه کوری راهنما زدم دیگه . من به این فکر می کنم که چرا همه فکر می کنند زدن راهنما یعنی مجوز چرخیدن به هر جهتی در هر زمانی . چند ثانیه ای بعد از فحش های زن تازه شدم شکل کدخدا توفیلم گاو مهرجویی وقتی که مشد حسن رو تو سکانس آخر مثل یک گاو کتک میزنه و یک آن به خودش میاد.نگاه عجیب و نافذ علی نصیریان تو اون سکانس .عجیب بود .این من بودم که فحش داده بودم . برای اولین بار در طول این سال ها .چنین رفتاری از من بعید بود . بارها حرف و فحش از راننده ها شنیده بودم اما خودم به کسی فحش نداده بودم .تو این فکرم اون کسی که وسط میدون شیشه رو کشید پایین و فحش داد الاغ،گاو و احمق کی بود .واقعا من بودم !

/ 53 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرکا

سلام مسترحسنی.نوشته هاتون بدنیس ولی راستش من بعضی جاهاشو نمیفهمم چی میخوای بگی

فریده

کاش این مردم دانه های دلشان پیدا بود

جینا

سلام فرزاد جان کجایی ؟ چه می کنی و چرا نمی نویسی ؟ لااقل برای تقدیم سال کهنه به بهار تازه مطلبی تازه کن برادر [گل]

قلم هذیان گو

سلام یکی - دو ماه اخر در دنیای مجازی کم کار بودید و قطعا در دنیای واقعی پرکار. دل آرام و فکر راحت و لب پرخنده را در سال جدید و مابقی سال ها برایتان آرزو دارم.

ستاره

امید وارم هر جا هستی سلامت و پیروز باشی براتون سالی پر از ارامش و شادی اروزو می کنم ..سال نو مبارک

حقدوست

[لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست ارجمند. فرا رسیدن سال جدید را به شما تبریک عرض می‌کنم. برای شما سالی مملو از خیر و برکت و سلامتی و موفقیت آرزومندم. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] با مطالب جديد؛ [قلب]>>تبریک سال نو(با دعایی برای دفع بلا در طول سال و مطالبی ارزشمند) [گل][گل] http://bia2mofid.persianblog.ir/post/301/ [قلب]>>> تست زیبای IQ‌ برای ایام تعطیل شما[گل] [گل] http://bia2mofid.persianblog.ir/post/298/ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [قلب]>>> احاديث بسیار زیبای هفته هفتادم[گل] [گل] http://bia2mofid.persianblog.ir/post/299/ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [قلب]>>>دانلود تقویم سال 1389[گل] [گل] http://bia2mofid.persianblog.ir/post/300/ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] منتظر حضور صميمي شما دوست عزيز هستم. [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل]

سپیده

سلام دوستم بعد مدتها آپ شدم خوشحال می شم نظرت بگی [گل] خیلی طولانی بود [نیشخند] کلافه شدم

ماندانا ابری

درود و عرض تبریک سال نو با خبر چاپ کتابم و یک ترانه اجرا شده به روزم و منتظر نگاهتون شاد باشید و موفق

از وبلاگتون خوشم اومده

رضایی

فحش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقای حسنی ؟؟؟؟؟؟؟آو[تعجب]