مشکل خاص :داشتن همسران زیبا

 مشکل خاص :داشتن همسران زیبا

 در خبرها آمده بود که تحقیقات محققان نشان می دهد مردانی که زن(بهتر است بگوییم همسر) زیبا دارند معمولا نسبت به مردان دیگر در شرایط معمولی کمتر عمر می کنند .

 اینجاست که می رسیم به جمله تاریخی وکیل حمید هامون در فیلم هامون :خوب می خواستی بری یه انترشو بگیری !تقصیر خودته !

اما نمی دانم دانشمندان در مورد عکس این حالت هم تحقیق کرده اند یا خیر ؟فکر می کنم که تحقیق کرده اند و نتیجه خاص و قابل دفاعی را کسب نکرده اند یعنی زنانی که شوهر (یا همسران)زیبایی دارند از هم نوعان با شرایط یکسانشان کمتر عمر نمی کنند و چه بسا ممکن است بیشتر عمر کنند . علت چیست ؟

در خاطره ای که از یکی از کارگردان های مشهور سینما نقل می کنم پاسخ این سئوال را می توانید بیابید :

"ب " یکی از کارگردانهای مشهور سینما است که همه (و از جمله خودش )می دانند و معترفند که همسری بسیار خوش تیپ دارد . شهرت همسر "ب " به اندازه او نیست و طبیعتا در خیلی از محافل ممکن است که همسرش را نشناسند .

همسر "ب " در چند سال اخیر یکی دو نقش سینمایی کوتاه ایفا کرده و از اینجا بود که خیلی ها فهمیدند "ب " چه همسر خوش تیپی دارد .

"ب" می گفت :این موضوع شده مایه دق دخترها تو مهمومی ها . بابا قبول دارم از من خیلی سرتره ولی خوب مال خودمه دیگه حالا میگید چیکار کنم . باید تاوان بدم ؟

می گفت تو مهمونی هایی که میریم معمولا کنار همسرم می شینم و یهویی میبینم که دختر جوانی از اون سر مجلس میاد و بین من و همسرم میشینه و با اون خوش و بش می کنه و خیلی جالبه که مرتب هم سعی می کنه تو فاصله من و همسرم جاشو بیشتر کنه و با پررویی تمام رو به من میگه :خانوم ببخشید میشه یک کمی اونر تر بشینید .

بعد نکته جالب اینه که دختره پررو همسن و سال بچه منه و همسر من جای پدر اون میتونه باشه و بعضا حتی پدربزرگ !

میگه اینجور مواقع اولا حرصم می گرفت که یعنی پدرسوخته تو منو نمی شناسی و نمی دونی من و اون زن و شوهریم .

"ب"ادامه می داد بعدها به این موضوع عادت کردم و دیگر به روی خودم نمی آوردم و می گذاشتم دخترها هر غلطی می خواهند انجام بدهند . مهم این بود که آخر مهمومی همسرم دست تو دست من از میهمانان خداحافظی می کرد و حرص همه در می آمد و اونوقت نوبت من بود تا حال همه رو بگیرم.

"ب" می گفت آخر مهمونی برای اینکه حرص همه رو دربیارم بازوی همسرم رو محکم می فشردم و با همه خداحافظی می کردم و در نهایت می گفت :خوب چیکار کنم تقصیر من چیه اون از من خوش تیپ تره . بابا به خدا خودش پیشنهاد ازدواج بهم داد !

"ب"خاطره جالب دیگری هم نقل می کرد از "م" یکی از سوپراستارهای خوش چهره سینمای ما . میگه تو یه مهمونی "م " با دوست دخترش "ح " اومده بود و ما هم اونجا بودیم . رو به من(یعنی فرزاد ) میگه تو نبودی میهمونی هایی رو که "م"اونجاست . دخترها خودشون رو میکشن برای "م" و "ح"یه دختر صاف و ساده و معمولی بود و تا به حال انگاری این جور جاها نیامده بود .

دخترها ریختند دور و بر "م" و شروع به دلبری کردند و "ح "که ناگهان در برابر این موقعیت قرار گرفته ، بدجوری پکر شده بود .

"ب" می گوید دخترک را به کناری کشیدم و گفتم :ببین عزیزم وقتی که "م"را برای دوستی یا هر چیز عمیق تری از آن(مثل ازدواج) انتخاب کردی یا می خواهی انتخاب کنی باید این چیزهاش رو هم بپذیری دیگه .تعارف که نداریم خوش تیپه .راستش رو بخواهی منم کشته مردشم که سن و سالی ازم گذشته و همسر و بچه دارم دیگه چه برسه به این دخترهای این محفل یا بیرون از اینجا . باید باموضوع کنار بیایی و سعی کنی حفظش کنی . مهم اینه که آخر کار مال توئه (اگر بتونی حفظش کنی )

"ب"هنوز صمیمانه و عاشقانه با همسرش زندگی می کند اما ارتباط "ح" و "م"در کوتاه مدت به سردی گرایید .

به نظر می رسه که واقع بینی و برخورد منطقی (که اغلب هم صورت می گیرد)در اینگونه زنان قدرت مقابله با چنین شرایطی را راحت تر می کند اما در مورد مردان به دلایل مختلف تحمل شرایط دشوار است .مرد مظلوم در چنین شرایطی افزون بر تحمل دشواری های عادی و روزمره زندگی باید دشواری های دیگری رو هم تحمل کنه .

 

نکته –اول - از هیچگونه اسم واقعی استفاده نکردم که ایجاد شبهه نکند .مخفف اسم ها هم الکی است اما روایت کاملا واقعی است .دوم –خودم هم نمی دونم چرا یهویی این خاطره به ذهنم اومدتصمیم گرفتم اینجا بنویسم .

/ 29 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بشیر

سلام خسته نباشید آدم باید راستگو باشه از توی کامنت یکی از دوستان وقتی اسم فرزاد حسنی رو دیدم گفتم بیام ببینم این همونه یا همون نیست که همون نبود ( داشتی جمله بندی رو یا نه ؟) و اما بعد اتفاقا" ما هم یک آپ از خودمان در کرده ایم در حد تیم ملی نباشه در حد زمین خاکی محل مون هست آخ یادم رفته بود زمین خاکی محلمون رو چمن مصنوعی کردند خوب حد و حدود پستمون رو اصلا" خودتون مشخص کنید دوست داشتید سر بزنید اگه خیلی دوست داشتید به آرشیو هم یک نگاهی بندازید یا علی

هوشنگ

اینقدر ب و ح کردی نفهمیدیم که میخواستی چی بگی و چی گفتی

درسا

اقای حسنی واقعا بهتون تبریک میگم دوست ندارم تبریکمو بزارین پایه چمیدونم حرفهای گزرایی که ما ادما نمیگم همه ولی خیلی هامون ازبر داریم تاهرجاکم اوردیم چشمونو ببندیمو ......ولی واقعا هجراتون عالیهمثلا تو همین برنامه ای که برای تحویل سال 88اجرا کردین من به جرئت میتونم بگم فوقولاده بودید حرف های منو به عنوان یه منتقد سرسخت برنامه های صدا وسیما ی ایران بپزیرید!

درسا

ببخشید که به موضوع نوشتاریتون ربطی نداشت باید این حرف هارو بهتون میگفتم !

ناز

سلام شما همون اق فرزاد معروف هستید؟اگه اونی زن تو شدنم سخته اخه یه خورده دختر کشی[مغرور]

مریم نوربخش

زیبایی در کنار اصالت و پاکی فطری خیلی هم چیز خوبیه اما امان از سبزه ی روییده در مزبله![گل]

فروهر

واقعا متاسفم برای ادمهای احمق وبی شعوری مثل تو که از شهرت اقای فرزاد حسنی مجری رادیو و تلویزیون که زحمت زیادی هم برای بدست اوردن این محبوبیت کشیده به نفع خودشون سوئ استفاده میکنند .اگر دفاعیه ای داشتی بفرست روی ایمیلم .فکر میکنم اگر خود اقای فرزاد حسنی متوجه این موضوع بشن برات گرون تموم بشه

سعیده

سلام برو حال کن با اسمت

پریا

یعنی منظورت اینه کهرمردا اگه زیبا بودن هر کاری کردن اشکالی نداره زنا باید کنار بیان تحمل کنن اما مردا نمیتونن این شرایط و تحمل کنن واقعا خود خواهی خانوما هم نمیتونن تحمل کنن

پریا

یعنی منظورت اینه کهرمردا اگه زیبا بودن هر کاری کردن اشکالی نداره زنا باید کنار بیان تحمل کنن اما مردا نمیتونن این شرایط و تحمل کنن واقعا خود خواهی خانوما هم نمیتونن تحمل کنن