"بام تهران" یا "پارک پرواز "

"بام تهران" یا "پارک پرواز" 

 

عزیزم !گلم ! برای اینکه بتونی حس تنهایی رو خوب خوب احساس کنی فقط کافیه زمانی که تو لکی و حسابی غصه داری و دلت از همه چیز و همه کس گرفته خیلی سریع شال و کلاه کنی  و بیایی سر خیابون و یه ماشین بگیری به سمت میدون سرو که حالا چهارراه شده .

سر چهارراه پیاده بشی و رو به سمت شمال کنار خیابون بایستی و سوار تاکسی خطی های میدون بهرود بشی .

میدون که رسیدی  بازم رو به سمت شمال حرکت کن تا برسی به بام تهرون . اینجا رو میگن بام تهرون چون یه جورایی مرتفعه و تهرون دیگه اینجا تموم میشه و آخرین ساخته های بشری از جنس آجر و سیمان رو می تونی توش ببینی . باقیش طبیعت بکره .

وقتی رسیدی اونجا یه حس نوستالژیک بهت دست میده . رو به شمال که باشی کوه و تپه می بینی و طبیعت بکر که تنها و استوار ایستادن و دارن تو رو با تنهاییات تماشا می کنن و انگاری تو رو به سمت خودشون می خونن و رو به جنوب که نگاه کنی تهران رو می بینی با همه شلوغ پلوغیش و با ساختمونهای بلند و کوتاهش که انگاری با هزاران چراغ بزرگ و کوچیک مثل یه آسمون پرستاره میمونه که روی زمین پهن شده ولی با همه زیباییش با تو غریبه است .

تهرون هم یه جورایی تنهاست . تو این شلوغی و هرج و مرج و این همه رفت و آمد تنهای تنها وایساده و داره تماشا می کنه چی داره هر روز بر سرش میاد .

اینایی که گفتم و اینجا برات نوشتم کاملا واقعی بود . من اغلب مواقع تنهاییام رو تو بام تهرون می گذرونم . یه جوریایی حس خوبی به من دست میده اینجا . هم وقتی رو به شمال می ایستم و به طبیعتش خیره میشم و هم وقتی تهران رو که زیر پامه نگاه می کنم . می دونم که به نظر کار عجیب و غیر متعارفی به نظر می رسه . همین نزدیکی های بام تهران یه پارک هست به نام "پارک پرواز " هر ادم عاقلی جایمن باشه برای پر کردن اوقات و رسیدن به حس نوستالژیک میره اونجا . از اونجا هم تهران زیر پاته ولی خوب کوه رو نمی تونی ببینی و صداش رو نمی تونی بشنوی .

فقط تو بام تهرانه که وقتی پشتم رو به کوه می کنم می تونم صداش رو با نسیم گوش کنم و بعد دستامو باز می کنم و سعی می کنم چند تا نفس عمیق بکشم و خیره می شم به تهرون .

اینو به هیچکی نگفتم ولی به تو می گم : گاهی وقتها با خودم فلاسک چای میارم اینجا و میشینم تنهایی یکی  دو لیوان چایی می خورم خیلی حال میده .بخصوص اگر با خرما بخوری  واقعا می چسبه . فقط منم و تهران و طبیعت .

می دونی خیلی سعی کردم این نامه ام متفاوت باشه از نامه های قبلی . راستش رو بخوای متوجه شدم که از نامه های تکراری و همیشگیم خسته شدی و گفتم شاید دلت بخواد بدونی تو این مدت چه جوری تنهاییام رو پر می کنم .حالا نمی تونم تصورم درست هست یا نه .

به خاطر همین این دفعه فارغ از سلام و علیک و احوالپرسی های معمول اون چیزی رو که دلم می خواست برات نوشتم . نمی دونم چقدر خوشت میاد .

امیدوارم یه روز دوتایی بیاییم اینجا و چایی بخوریم و این کوه و طبیعت رو ببینیم و بهش سلام کنیم و بعد محترمانه بهش پشت کنیم و تهران رو تماشا کنیم . من اینجا که میام و می خوام چایی بخورم همیشه دو تا لیوان دارم . به هیچکی نگفتم یکیش واسه توئه .

اگر بیای ...میای حالا ؟

...........

گزارش صورتجلسه مکتوب ستوان دوم  علایی :

بسمه تعالی

ریاست محترم کلانتری

در ساعت 23 روز 24 بهمن ماه بر اساس گزارش دریافتی از مرکز تماس 110 مبنی بر مشاهده یک شی مشکوک  در دره منتهی به فضای کوهستانی "بام تهران" به این کلانتری، اینجانب به همراه سرگروهبان "یاوری" در محل حاضر شدیم و با همکاری مردم و با کمک نیروهای آتش نشانی توانستیم وارد دره منتهی به کوه شویم .

در محل یاد شده با جسد مردی حدود سی و پنج ساله  با مو های مشکی و قدی متوسط  مواجه شدیم  . ظواهر امر نشان می دهد علت مرگ سقوط به دره و برخورد شیئی  تیز با صورت نامبرده می باشد و احتمالا از تاریخ وقوع حادثه بیش از 48 ساعت گذشته است. بدیهی است گزارش دقیق پزشکی قانونی پس از ارائه تقدیم خواهد شد .

همچنین صورت جسد به دلیل ضربه ناشی از سقوط  از ارتفاع به صورت کامل متلاشی شده و امکان شناسایی جسد وجود ندارد .

جسد پس از انتقال به حاشیه کناری بام تهران و رویت بازپرس قتل و صدور مجوز مربوطه به پزشکی قانونی انتقال یافت .

لازم به ذکر است نامبرده هیچگونه مدرک شناسایی همراه خود نداشت و محتویات همراه وی شامل موارد زیر است :

هفت هزار و سیصد تومان پول

یک انگشتر نقره

 یک کمربند

یک فلاسک چای

دو لیوان (یکی از لیوانها شکسته )

یک خودکار آبی

تعدادی کاغذ سفید

ماموریت اینجانب در ساعت 2 بامداد به پایان رسید و پس از مراجعه به محل کلانتری به همراه سرگروهبان یاوری صورتجلسه حاضر تنظیم و تحویل افسر نگهبان گردید .

 با سپاس – ستوان دوم حسینعلی اعلائی

......................

چرا ستوان دوم اعلائی در گزارش خود چیزی در مورد آن نامه ننوشت ؟ آیا توضیح در باره آن نامه و نیز ارائه آن به افسر پرونده نمی توانست کمکی به حل ماجرا کند ؟

در گزارش پزشکی قانونی هیچگونه مصرف دارو  و یا مواد مخدر که منجر به عدم تعادل شود تایید نشد .به یقین این نامه می توانست بخشی از حقایق را در مورد این فرد و نحوه مرگش مشخص کند اما هیچوقت چنین اتفاقی نیفتاد. تا جایی که به خاطر دارم جسد هیچوقت شناسایی نشد و بعد ازنگهداری در پزشکی قانونی برای مدت معمول به عنوان مجهول الهویه پس از طی مراحل قانونی دفن شد .

عزیزم ! حالا اینجا در "پارک پرواز" نزدیک بام تهران نشسته ام و دارم برایت اینها را می نویسم . اعتراف تلخی است شیفته شدن به این نامه و این مکان . نمی دانم چرا این کار را کردم و چرا اینجا نشستم و دار اینا رو برات می نویسم . خیلی دلم می خواد کمی بالاتر برم .ولی نمی تونم . چرا ؟ واقعا نمی دانم .

کاش اینجا بودی !  تو "پارک پرواز" کنار من ....         

                                                                                     قربانت رضا یاوری  

 

توضیح - این یک داستان است و اسامی کاملا تصادفی انتخاب شده اند .

/ 68 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آسمان

ممنون من هم برای خوش شانسی شما دعا می کنم .

sahar

سلام. خسته نباشید. نوشته هاتون عالیه . عامیانه و دلنشین و گیرا. محیط وبلاگتون صمیمی و دوست داشتنیه . نمی دونم اجازه این رو دارم که شما رو لینک کنم یا نه. خوشحال می شم اگه اجازه بدین که وب شما رو لینک کنم. منتظر جوابتون می مونم. موفق و سر بلند باشید.

parmida

تنهایی فقط لایق یکیه.

شقایق

هوممم! موضوعش جدید نیست. اما ذهنیتش رو دوست ندارم. حداقل الان. یه زمانی خوشم می اومد..الان اصلا... شاید شاید شاید در 35 سالگی دوباره حس های خلا برگرده.. ولی از "تو" ی مجازی که وجود نداره خوشم نمی یاد ..

خودم

چرا وب من نمیای؟[عصبانی]

مهران سيدي

با درود و احترام عنوان شعر تازه‌ي من *** هفتــه‌هاي يك چهارشنبه *** ه سپاسگزار شما خواهم بود اگر از خوانش و نقد شما اندوخته‌اي داشته باشم پيشاپيش براي طولاني بودن شعر و صرف زمان گرانبهاي شما پوزش مي‌خواهم ارادتمند مهران سيدي

بانو

بسیار جالب بود ، از سبک نوشتاریتون لذت بردم دوست داشتید سر بزنید خوشحال میشم

AlOnE

هوالمصور... نمیدونم چرا همون اولش باور کردم شما همون فرزاد حسنی اصلی هستین! وب واقعا زیبایی بود...واقعا زیبا! به غمکده ی منم سر بزنین!!!ذوق میکنم...![گل] از این بیشتر موفق باشین... [چشمک][گل]

جمالزاده

سلام آقا فرزاد. نوشته جالبی بود ولی قرار نبود که پارک پرواز یا همون بام تهران رو شلوغش کنی‌ها ! سال‌هاست گذرگاه تنهایی‌های منه و دوست ندارم پر از آدم ببینمش ! یک انتقاد کوچولو : حجم نوشته‌هایت برای محیط محترم وب اندکی زیاد است و شاید از حوصله برخی خارج گردد . پیروز باشی :)

شهرزاد

اینجور که من فهمیدم شما هر کامنتی که توش تعریف و تمجید باشه رو فقط نشون میدی . واقعا که ........