یک برش از زندگی عادی ماتیو

یک برش از زندگی عادی ماتیوصبح که از خواب پا می شویم ماتیو بیدار است و روی سلفونش تقریبا سوار شده و مشغول ور رفتن با گوشی است . می گوید از ساعت هفت بیدار است و بعد آرام می گوید فکر نمی کنید کمی زیاد می خوابید ؟
ماتیو به شد کم خواب است . از فیسبوک متنفر است اما عضو فعال اینستاگرام است چون در اینستاگرام به عکس و فیلم بیشتر توجه می شود و او از تصویر لذت می برد . 
مهمان است و برایش تخم مرغ نیمرو با خرما آماده می کنیم . تقریبا یک لقمه می خورد و از ما می پرسد صبحانه اصلی من کجاست؟
می گوییم: چیز خاصی می خواهی برای صبحانه ؟
می گوید نه همان صبحانه همیشگی .
بعد دور و بر را جستجو می کند تا شیشه رامی را پیدا کند و توی لیوان بریزد و یک ضرب بالا برود . بعد توضیح می دهد درباره رامی که نوشیندنی مورد غلاقه دزدان دریایی بوده و ریشه اش احتمالا حوالی آفریقا. 
ظهر غذای ایرانی می گیریم اما نهار هم چیز زیادی نمی خورد یک برش کوچک جوجه و یک سوم سیخ کوبیده با کمی برنج و ماست و باز دوباره سراغ غذای نرمالش می رود:"رامی" و اینبار بیشتر"شیواز" می رویم لب دریا . در مسیر مرتب عکس می گیرد . عکاس خوبی است و دید بصری بالایی دارد و سوژه های خوبی شکار می کند . در اینستاگرام 66 دوست و 19 فالور دارد و جالب آنکه هر چیزی که می گذارد تقریبا 90 درصد دوستان و فالورها لایک می کنند . 
فیلم هایی از سگ زشت و بد ترکیب و دست آموزش نشان می دهد و هنرنمایی او در انجام درست آموزه های ماتیو.
می رویم لب دریا. کمی شنا می کنیم و کنار دریا به خواب می رویم .بیدار که می شوم می بینم بیدار است و به دریا خیره شده . 
میگه روز خوبیه دوباره بزنیم به آب موج های بلند که اومد هم مسیر بشیم با موج ها و خودمون رو بسپاریم به موج .خیلی حال میده .
عصر به خانه برمی گردیم . به ماتیو می گم چیزی می خوری؟ 
میگه آره مرسی یه نوشیدنی نرمال . میگم :چایی؟ میگه :نه نرمال باشه لطفا ! میگم :قهوه . جدی میشه و میگه :گفتم که نرمال. میگم :نوشابه ؟ میگه :تو مثل اینکه متوجه نیستی . خودش بلند میشه و نوشیدنی نرمالش رو میاره .شیواز رو می ریزی و یک ضرب می ره بالا . دوتا پشت هم . 
ما بیهوش می شویم و او دوباره روی گوشی اش می افتد .می گوییم ماتیو گرسنه نیستی . جدی می گوید نه به اندازه کافی غذا خوردم ولی کمی حس می کنم تشنه ام !!!!!!!!!!
شب قبل از رفتن قطره ای توی چشم هایش می ریزد . می گویم چیه این قطره ؟ میگه چیزی نیست قرمزی چشم رو می بره !!!!!!
شب کمی سیب زمینی سرخ کرده و یک لقمه تاکو می خورد و باز تشنه است . به خانه که می رسیم باز به رفع عطش ادامه می دهد و روی گوشی می افتد . پیش از ورود به خانه پیشنهاد می دهد برویم استریپ کلاب . همه مخالفت می کنند اما او جدی می گوید به اولین دستگاه ATM که برسیم براتون یک دلاری می گیرم . میگیم نه و برای اینکه از سرمون باز کنیم میگیم اونجا اجازه خوردن نوشیدنی نرمال رو نمی دن . میگه خوب باشه تحمل می کنم . میگیم نمیشه .اصلا ما خسته ایم . اصلا ما با اینجور جاها حال نمی کنیم . 
حیلی جدی میگه :خوب به خاطر اینکه بی شعورید !!!!!!
11 سال پیش آمده ینگه دنیا . دلش برای کسی تنگ نمی شود . چیز خاصی تو دنیا نیست که دوست داشته باشد . معتقد است که باید در زندگی لذت برد و حال کرد و بزرگترین حال دنیا رفع عطش است .معتقد است نباید به هیچ چیز فکر کرد مگر درباره نوشیدنی نرمال و زن.
خیلی جدی میگه اگه خواهرم اینجا بود حتما از خجالت شما ها در می آمدم . می گوییم :ماتیو ناراحت نمی شدی اونوقت ؟ خیلی جدی میگه :برای چی .کی از شماها بهتر؟!!!!!!!!
شب ازش می پرسیم :ماتیو اگه یه وقت زن بگیری و کسی با زنت رابطه داشته باشه ناراحت میشی .
جدی جدی میگه :نه چرا ناراحت بشم . تازه با طرف رفیقم میشم که ایرادهای کار خودم رو در بیارم ببینم گیر کار کجا بوده . 
به من میگه تو میکروب و ویروس داری اگه نوشیدنی نرمال بخوری همه رو می شوره و یهو می بره . 
من همیشه میکروب دارم . چیزی هم نمی تونه بشوره و ببره ....فعلا نوشیدنی های نرمال من چایی هست و رد بول که این آخری هم به جای و در فقدان هایپ عزیز است که نوش می شود . با این دوتا قطعا از ماتیو هم بیشتر فضانورد می شوم.
ماتیو یک کاراکتر بی نظیر است .زندگی دائمی در سرخوشی دست ساخته و مصنوعی . نوشیدنی نرمال بهانه ای است برای فراموشی . برای فاصله گرفتن و جنگیدن با خاطره . ماتیو مظهر ضد خاطرات است . مظهر و قهرمان فراموشکاری خودخواسته . ماتیو در لحظه زندگی می کند و گمان می کند از تمام مواهب زندگی به خوبی استفاده می کند . ماتیو عکاس خوبی است فقط حیف که نمی تواند از خودش عکاسی کند !!!!

 
/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گیس بریده

وای که چه قشنگ مینویسی شما....دل ما رفت واسه این نوشته ..یه ذره هم حسودی کردیم با اجازه شما[گل]

گیس بریده

کاراکتر دوست داشتنی هست مراقبش باشید.....

قیافشون که نشون میده ادم جالبی نیست!!! شی

مهشيد

عجب دست و دلبازم تشريف دارن جناب !! سوژه هاي اين مدليتونو خيلي دوسدارم ممنون

hossein

این قـافـله عـمر عجب می گذرد دریاب دمی که با طرب می گذرد ساقی غم فردای حریفان چه خوری پیش آر پیاله را کـه شب می گذرد

بنفشه

قاین که ماتیو چون قهرمانی ضد خاطره است پس در لحظه زندگی میکنه را قبول ندارم . اما نوشته بسیار عالی بود . لذت بردم .

هماي سعادت

با سلام واقعا از اين پست لذت بردم چند وقتي ميشد كه نوشته اي اين چنين به دلم ننشسته بود ممنونــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم[گل]

هماي سعادت

با سلام واقعا از اين پست لذت بردم چند وقتي ميشد كه نوشته اي اين چنين به دلم ننشسته بود ممنونــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم[گل]

مهسا

این نوشته تون هم منو یاد عشق 17 سالگیم انداخت کسی که من عاشقش بودم هم مثل متیو تشنه بود البته اونجور که میگفت اونم دلش میخواست فراموش کنه،نمیدونم اگه علاج فراموشی اینه...... شاید باید امتحان کنم!!! نوشته هاتونو که میخونم دلتنگ تر میشم از وقتی وبلاگتونو میخونم حالم بهم ریخته،شوریده تر شدم یا به قول مادر زارتر هر روز دلم در غم تو زارتر از زارتر از زار وز من دل بی رحم تو بی زارتر از زارتر از زار بگذاشتیم غم تو نگذاشت مرا حقا که غمت از تو وفادارتر است

مهسا

کی میگذره؟؟؟[سوال] کی درست میشم؟که از دست خودم به بیچارگی رسیدم از دست این بچه ی سرکش و یک دنده و لجوج خودم ... [منتظر]