یادداشتی برای پنجشنبه لعنتی

یادداشتی برای پنجشنبه ی لعنتی

پنجشنبه لعنتی بعد از یک شب بیداری طولانی ،صبح اول وقتی به هم ریختم . به نوعی شاید بتوان زندگی من را به قبل و بعد از این پنجشنبه لعنتی تقسیم کرد .

در عین اینکه باید همزمان چند کار را به ترتیب و پشت سر هم انجام می دادم ،این به هم ریختگی و فاجعه را حس می کردم . فرصت زیادی طول نکشید که اشک راه خودش را پیدا کرد . دستم را تکیه داده به دیوار ،آرام و بی صدا می گریستم .

زنی ایستاده بود برای سوار شدن به آسانسور، بغضش گرفت . یکی به سرعت از راهرو عبور می کرد . مرا که دید ایستاد و خیره شد در من .

پیرزنی از دور به افسوس سری تکان داد. یاد رضا قاسمی افتادم و چقدر در آن لحظه صحبت با او و فکر کردن به رضا و کلام او می توانست آرامبخش باشد :

«شاید بشود آدم ها را فهمید اما موقعیت هایی است که قابل فهم نیستند .چون در اساس تراژیک اند و حالا من باید هم غم خودم رامی خوردم هم غم او را . »

توصیف آنچه در پنجشنبه لعنتی بر من گذشت از توان قلم خارج است . توصیف دو سوم عمر است . توصیف دستی که بر یک پیشانی کشیده شد تا برگشتن به گذشته و کودکی باز به قول رضا قاسمی:

«بعضی چیزها هست که بهتر است آدم نگوید . »

تا ظهر بیشتر دوام نیاوردم . برگشتم خانه و تلفن همراه و ثابت را قطع کردم . زنگ در را خاموش کردم و خوابیدم .حالا دیگر به این ایمان و باور رسیده بودم که خواب هم شکلی دیگر از گریه است و من در خلا حسابی گریه کردم:

«همه اش دلم می خواهد بخوابم . از دیشب تا به حال هی بلند شده ام و هی دوباره خوابیده ام . نمی دانم شاید خواب هم شکلی است از گریه . به قول لویی فره : با گذشت زمان همه چیز می رود پی کارش . »

چندین ساعت بعد ،از خواب عمیقی بیدار شدم . دنیا همچنان بوی لجن می داد !

 

توضیح :نوشته های داخل گیومه از رضا قاسمی است از رمان وردی که بره ها می خوانند.

/ 18 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تنگ بلور

سلام وبلاگتون رو توي لينك پيوندهاي وبلاگ شادروان پريسا پناه خواهي ديدم و سر زدم. مطالبتون نگارش رواني داره. از شعر مادرتو خيلي لذت بردم و 5 شنبه لعنتي هم برام دلگير بود. انشالله اوقاتتون به كام باشه

زهرا

شما 7 سال که وبلاگ می نویسید.[تعجب]

فتانه

امیدوارم هرچه زودتر این نیز بگذرد... راستش حس کردم شاید عزیزی رو از دست داده باشید پس از خدا صبوری رو براتون آرزومندم.

میم

گذشت زمان قاضی عادل و حکیم شفا بخشی است دوست من!!! بازم بنویس!!! واسه دل خودت! واسه روحیه لطیفت! و واسه چشم منتظر ما! همه این روزهای لعنتی به امید خوندن پست جدید میام به وبلاگت سر میزنم!

ریحانه

............@@@@@@@@@ ...............@@@@@@@@@ ....................................@@ ....................@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ......................@@ @@@...............................@@@ @@@................................@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@@@@@@@@@@@@@ ..................@@...@@ ..................@@...@@ ......................@@ ......................@@ ...............@@@@ .............@@.......@ ................@@@@@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ..............................@

sahere

راست میگی باهات موافقم!!![گل][گل][گل][گل]

آرام

میشه زلیخا بود و عاشق ولی یوسف رو به زندان ننداخت؟میشه عاشق پرنده آزاد بود بدون اینکه بخوای اونو به قفس بندازی؟این سوالا رو نمی شه از همه پرسید...میشه جواب بدین

شمسا

سلام امیدوارم هر چه بوده جدایی نبوده باشه، براتون آرزو شادی و خوشحالی میکنم، من از نوشته هاتون لذت میبرم، همیشه بهتون سر میزنم، موفق و شادکام باشید!

آستیاژ

برگرد به خودت و زندگی ات بدون شک همه ما لحظه های سخت زیاد داشتیم اما حاصیت آدمیت صبر و ادامه دادن است . در مقابل هر چیزی امکان دارد این لحظه مروری بر گذشته از دست رفته باشد یا ........ . [گل] تقدیم بخاطر روح لطیف ت