کاتب "سلطان و شبان" و"عارف قزوینی "شهریار"راوی مرگ شد

کاتب "سلطان و شبانو"عارف قزوینی  "شهریار"راوی مرگ شد

 

"احمد آقالو"هنرمند پیشکسوت عرصه های رادیو، تلویزیون، سینما و تئاتر ایران، ساعت 35/21 یکشنبه سوم آذر در سن 59 سالگی به دلیل بیماری در منزل شخصی اش دارفانی را وداع گفت.خبر را دقایقی بعد از مرگش شنیدم شاید حدود بیست دقیقه بعد از مرگش .در حین رانندگی بودم که رادیو ناگهان برنامه اصلی را قطع کرد و خبر را داد . متاسف شدم از شنیدن خبر .

آقالو را دوست داشتم از صدای دلنشینش لذت می بردم و عاشق کارهاش بخصوص تله تئاترهای تلوزیونیش بودم .

یام می آید همین اواخر یک تله تئاتر با بازی او و "مهدی هاشمی" از شبکه چهار پخش شد که در مورد دو بازیگر بازنشسته تئاتر بود که هر دونیز دچار بیماری بودند و قرار بود بعد از سالها آخرین اجرای خود را انجام دهند و با وجود اینکه چندین سال با هم همکار بودند دچار اختلاف نظرهای زیادی بودندکه این خود دستمایه تله تئاتر جذاب شده بود .

اما از کارهای سینمایی آقالو عاشق نقشش تو فیلم "گاهی به آسمان نگاه کن" از "کمال تبریزی" هستم که متاسفانه این فیلم خوب دیده نشد و البته نقش "عارف قزوینی" را در سریال "شهریار" هم خوب ایفا کرده بود."احمد آقالو" در سال های اخیر به دلیل شدت یافتن بیماری سرطان استخوان کمتر صحنه تئاتر، تلویزیون و سینما ظاهر می شد و فعالیت خود را به نمایش های رادیویی محدود کرده بود. او متولد 1328 قزوین، فارغ‌التحصیل تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران بود.وی فعالیت هنری خود را پس از گذراندن یک دوره بازیگری در هنرستان آزاد هنرپیشگی دانشکده هنرهای دراماتیک آغاز کرد.

مشهورترین نقش آفرینی او ایفای نقش کاتب در سریال تلویزیونی "افسانه سلطان و شبان" به کارگردانی داریوش فرهنگ بود که در اوایل دهه 60 پخش شد و طرفداران زیادی داشت. خدایش رحمت کناد

/ 20 نظر / 329 بازدید
نمایش نظرات قبلی

[عینک][شوخی]

[گل][قلب][ماچ][بغل][چشمک][لبخند][دست][هورا][خنده][قهقهه][خداحافظ]

سید جواد حسینی

خیلی متاسف شدم از این خبر [ناراحت]

فهرجی

سلام خبر بدی رو دادی . ناراحتش شدم اقای صدای مشکوکمان هم رود دیگر به چی دلخوش باشیم

عابد

تلخ بود فرزاد تلخ بود و اصلا هم زیبا نبود

بی تا مشرقی

سلام خیلی ناراحت کننده بود مرگ این هنرمند مردمی و عجیب

الهام

خدات بیامرزدش... منم خیلی ناراحت شدم[ناراحت]

نسیم

سلام خدا رحمتش کند. من تله تئاتر هایش را خیلی دوست داشتم واین اواخر در اکثر تله تئاتر های تلویزیونی حضور داشت و صدایش برایم خاص بود. در خبرها به نقشش در سلطان و شبان اشاره شده بود که هر چه به حافظه ام فشار آوردم چیزی یادم نیامد. بهترین کارش در سینما به نظرم نقش منشی حاجی در "گاهی به آسمان نگاه کن" بود. چقدر خوب و طبیعی این نقش را بازی کرده بود. به نظرم در اوج دوره کاریش قرار داشت ومرگ برای او خیلی زود بود. (قبل از این که نوشته شما رو بخونم این نظر را نوشتم. هر گونه تشابه نظر با نوشته شما تصادفی است! )

فاطمه

سلام .من چند تا از کارهای آقای آقالو رو دیده بودم .واقعا ناراحت کننده است که سینما و تلویزیون ایران عزیزانی مثل ایشون و آقای شکیبایی رو از دست میده کاش تا وقتی که زنده هستند ازشون قدر دانی بشه

نسترن

دیگر تمام شد همیشه پیش از آنکه فکر کنی اتفاق می افتد