درس های عملی و معرفتی معلمان ینگه دنیا

درس های عملی و معرفتی معلمان ینگه دنیا
 

چند روز پیش به دعوت گیتی جان رفتیم به یک کارواش ویژه برای شستشوی ماشینمان. ورودی کارواش چند دختر و پسر نوجوان با پلاکاردهای رنگی،دعوتتان می کردند برای ورود به محوطه و صد البته لبخند شیرینی هم به لب داشتند . بعد از ورود یکی از والدین کودکان به شما خوش آمد می گفت و در نوبت شستشو قرار می گرفتید.
وقتی نوبت به شما می رسید ابتدا معلم بچه ها ماشین را خیس می کرد و بعد بچه ها مثل مور و ملخ از هر طرف هر کدام با یک ابر مملو از کف می افتادند به جان ماشین . یکی نردبان می گذاشت می رفت سقف را می شست و یکی خم می شد و لاستیک ها را می شست و بعد از آبگیری نهایی می رفتی جلوتر تا بیست سی نفر بیفتند به جان ماشین برای خشک کردنش . در تمام این مراحل توی ماشین نشسته بودم و به شور و شوق و هیجان و لبخندشان نگاه می کردم . گاهی به روی هم آب می پاشیدند حین کار و گاه شیطنتی کودکانه می کردند . چند تایی از والدین هم آمده بودند برای کمک .
اما موضوع از چه قرار بود ؟
این کودکان به پیشنهاد معلم خودشان برای تامین بودجه کلاس موسیقی ،که در معرض تعطیلی قرار گرفته بود،تصمیم به این کار گرفته بودند و والدین بچه ها نیز به خوبی از این کار حمایت کرده و با کمک در روز برنامه یا خرید بلیط، حمایت خودشان را به صورت عملی نشان داده بودند. معلم مهربان این کلاس با کار و تلاش مثال زدنی (ماشین شستن) به بچه ها یاد می داد که کار کردن (هر کاری )ارزشمند و محترم است و برای اینکه چیزی را به دست بیاوری باید تلاش کنی و البته می توانی جلوی کاستی و نقص را با تلاش و کوشش بگیری و با کمبود کنار نیایی بلکه با تلاش آن را مرتفع کنی.
حاصل 6 ساعت کار بچه ها شستن بیش از 300 ماشین و جمع آوری 3هزار دلار بود که بخش قابل توجهی از هزینه کلاس در معرض تعطیلی را تامین کرد . 
عکس من را می بینید از شستن ماشین گیتی جان.
 
 
/ 3 نظر / 25 بازدید
مهدیه

چه جالب! آفرین به این معلم و همه معلم های دلسوز و مهربون

لیلی

سلام . مطلب جالبی بود . عکس هم گواه کاملی بود اما مگه میشه من همچین کاریو اینجا کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کم کمش باید فحش بخورم .

راضیه

سلام جناب فرزاد متن زیبایی بهمراه عکس گذاشتین خدم یک دبیر هستم و عاشق اینجور کارا که متاسفانه در فرهنگ ما منسوخ شده ضمنا من یه سوال داشتم در صورت امکان برام توضیح بدین در نوشته هاتون نوعی غم از این بابت میگم مدتیه در فکر مهاجرت برای اینده بهتر دو فرزندم ا6 و 9 ساله ام به امریکا یا دانمارک هستم.با توجه به اینکه وضع مالی نسبتا خوبی دارم . شما که انسان دنیادیده ای با این سن کم هستید راهنماییم کنید.با سپاس